Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dziś obchodzimy rocznicę konsekracji naszej bazyliki. Konsekrował ją w 1686 r. Biskup Mikołaj Oborski. O godz. 15.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, a po mszy św. o godz. 15.15 różaniec w intencji wszystkich fundatorów, dobrodziejów i ofiarodawców. Zakończenie nabożeństw różańcowych w najbliższą środę.

 

2. W czwartek 1 listopada - Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszej bazylice będą odprawiane jak w każdą niedzielę. Po mszy św. o 15.15, którą ofiarujemy za naszych zmarłych, odprawimy procesję żałobną z wypominkami. Na wypominki roczne przyjmują księża. Jednorazowe możemy składać do skarbonki za ławkami. Za zmarłych zgłaszanych w wypominkach rocznych modlimy się w każdą niedziele o godz. 12.00, a w wypominkach jednorazowych w miesiącu listopadzie, każdego dnia o godz. 18.15, przed zakończeniem adoracji Najśw. Sakramentu w kaplicy. Zachęcamy do modlitwy i ofiarowania odpustów za zmarłych. Informacje o warunkach zyskiwania odpustów, które należy wypełnić, są na tablicy ogłoszeń w przedsionku bazyliki.

 

3.W Piątek 2 XI –Dzień Zaduszny. Wspominamy i modlimy się za wszystkich wiernych zmarłych. Każdy kapłan może w tym dniu odprawić 3 msze św. ofiarując je za zmarłych. Zachęcamy do uczestnictwa w tym dniu we Mszy św.

 

4. W następną niedzielę 4 XI – Wspomnienie św. Karola Boromeusza. Uroczystość odpustowa w Kościele na os. Ks. Siemaszki.

 

5. W I piątek uroczyste Msze św. rano o godz. 8.00, po południu dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej z kl. I i II o godz. 17.30 i wieczorem o 18.30 dla młodzieży gimnazjalnej z klas III i wszystkich parafian. Spowiadać będziemy w piątek rano na mszach św. do godz. 9,30 i popołudniu od godz. 17.30.

 

6. W sobotę na Mszę św. o godz. 8.00 zapraszamy rodziny, które oczekują na narodzenie dziecka.

 

7. Chorych w domu odwiedzimy z sakramentami św. w najbliższą sobotę. Adresy prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

 

8. Za tydzień w niedzielę w naszym kościele kazania będzie głosił Ks. Proboszcz Sławomir Sułowski, który pracuje na parafii w Czechach. Z uwagi na małą ilość katolików ma trudności w prowadzeniu remontu świątyni. Za każdą ofiarę na ten cel będzie bardzo wdzięczny…

 

9. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławieństwa na cały tydzień. Życzymy także owocnego przeżycia Uroczystości Wszystkich Świętych. Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Bóg wymaga raczej spełnienia najdrobniejszego obowiązku, jaki nam wyznaczono, niż najżarliwszego pragnienia czynienia rzeczy, do których nas nie powołano.