Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Jak w każdą niedziele, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a później Msza św.

2. Dziś z racji tygodnia św. Krzysztofa modlimy się w intencji, o bezpieczeństwo kierowców i pasażerów. Po Każdej Mszy św. będzie poświęcenie pojazdów mechanicznych. W ramach akcji organizowanej przez MIVA Polska przy Episkopacie Polski, w tym roku pod hasłem „Z mocą Ducha św. niesiemy Chrystusa”, są zbierane ofiary - 1 grosz za szczęśliwie przejechany kilometr, w ten sposób wspieramy zakup środków transportu dla Misjonarzy. Ofiary w naszym Kościele, na pomoc dla Polskich Misjonarzy można składać w dużej skarbonce za ławkami….

3. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominali:
- w poniedziałek liturgiczne św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy
- we wtorek wspomnienie św. Kingi dziewicy
- w środę liturgiczne święto św. Jakuba Apostoła
- w środę wspominamy także św. Krzysztofa patrona kierowców
- w czwartek świętych Joachima i Anny Rodziców NMP.
W czwartek suma odpustowa w Kolegiacie św. Anny o godz. 19.30.

4. Wszystkich solenizantów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i będziemy polecać w modlitwie. Szczególnie składamy życzenia Ks. Krzysztofowi Wilkowi Dyrektorowi Szkoły Katolickiej na ul. Pędzichów. Ks. Doktorowi dziękujemy także za wszelka pomoc w duszpasterstwie w naszej parafii. Niech św. Krzysztof wyprasza potrzebne łaski i prowadzi drogami świętości. Szczęść Boże …

5. W ramach obchodów 50-lecia ogłoszenia encykliki Humane Vitae błogosławionego papieża Pawła VI, Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie organizuje PIKNIG RODZINNY pod Oknem Papieskiem na ul. Franciszkańskiej 3.
Będzie to okazja do spotkania i wspólnej zabawy Rodzin z dziećmi. Imprezę poprowadzi profesjonalny wodzirej. Będą różne atrakcje dla dzieci, a także śpiewy zespołów dziecięcych. Przewidziany jest także konkurs dla rodzin, w którym są do wygrania cenne nagrody. Rodziny, które chcą wziąć udział w losowaniu nagród muszą wcześniej zarejestrować się w Wydziale Duszpasterstwa Rodzin. Zapraszamy w najbliższą środę 25 lipca, w godz. 17.00 – 19.00 pod Okno Papieskie.

6. W modlitwie pamiętajmy w intencji wszystkich wypoczywających na wakacjach i urlopach, o kierowcach i podróżujących. Szczególnie modlimy się o szczęśliwe powroty do domu.

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.