Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza święta o godz. 15.15.

2. W liturgii w tym tygodniu wspominać będziemy:
- we wtorek wspomnienie św. Ignacego Loyoli, kapłana,
- w środę, św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła
- w sobotę św. Jana Marii Vianeya, kapłana,

3. W najbliższą, środę 1 sierpnia wypada pierwsza rocznica śmierci Ks. Dra Marka Leśniaka, który u nas mieszkał i pomagał w duszpasterstwie. Msza św. w Jego intencji będzie w środę o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy wspominają i noszą w pamięci zmarłego Ks. Marka Leśniaka.

4. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca sierpnia. Msze wotywne do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 8.00 i 18.30. Okazja do spowiedzi w piątek od 6.00 do 9.30 i wieczorem od godz. 18.00.

5. W najbliższą sobotę zapraszamy na Mszę świętą o godz. 9.00 połączoną z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Matki Bożej. Zapraszamy także rodziny, które modlą się o dar potomstwa i te, które oczekują na narodzenie się dziecka.

6. W sobotę kapłani odwiedzą Chorych w domu z sakramentami świętymi. Adresy prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

7. W przyszły poniedziałek 6 sierpnia ze Wzgórza Wawelskiego wyruszy XXXVIII Krakowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Można się jeszcze zapisać do poszczególnych grup. Najbliższa grupa przy Kolegiacie św. Anny…. Więcej informacji na plakatach i na stronie internetowej Archidiecezji.

8. Od kilku już lat Duszpasterstwo Trzeźwości przy Episkopacie Polski apeluje w miesiącu sierpniu o trzeźwość i abstynencję. W roku jubileuszu 100-tnej rocznicy odzyskania niepodległości, chcemy modlić się i podejmować czyny pokuty i ofiarę abstynencji w intencjach chorych na chorobę alkoholową. Modlitwą obejmujemy szczególnie rodziny i dzieci, które doznają krzywdy z powodu pijaństwa. Chrońmy dzieci i młodzież przed wielkim nieszczęściem zniewolenia przez alkoholizm.

9. Wszystkim życzymy dobrego niedzielnego wypoczynku, a na cały tydzień, Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Tym, którzy wyjeżdżają na urlopy, życzymy dobrych i bezpiecznych wakacji.
Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.