Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj. O g. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i później jak zwykle Msza św. Po Mszy świętej zmiana tajemnic Żywego Różańca. Pragniemy już dziś poinformować, że od miesiąca września, zmianki tajemnic żywego różańca będą w każdą pierwszą sobotę po Mszy św. o godz. 9.00.

2. Jutro w poniedziałek Uroczystość Przemienienia Pańskiego. Ze Wzgórza Wawelskiego wyruszy XXXVIII Krakowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Rano o godz. 7.00 Metropolita Krakowski Abp Marek Jędraszewski, odprawi Mszę świętą na rozpoczęcie pielgrzymki. Ok. godz. 9.30 pielgrzymi będą przechodzić przez pl. Matejki i przed naszą Bazyliką. Będzie można ich pozdrowić i polecić swoje intencje. Przez sześć dni będziemy duchowo łączyć się z pielgrzymami oraz razem modlić się przez wstawiennictwo Matki Bożej w intencji Kościoła, naszej Ojczyzny, w intencji polskich rodzin oraz o powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego.

3. Z okazji Święta Przemienienia Pańskiego jutro w Kościele Księży Pijarów na ul. Pijarskiej 2, jest uroczystość. Suma odpustowa o godz. 19.00. Księża Pijarzy serdecznie zapraszają..

4. W liturgii wspominamy
- w środę św. Dominika, kapłana
- w czwartek liturgiczne święto św. Teresy Benedykty od Krzyża /Edyty Stein/, dziewicy i męczennicy, patronki Europy.
- w piątek liturgiczne święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
- w sobotę św. Klary dziewicy.

5. Wszystkim obecnym na Mszy św. a także gościom, turystom i odpoczywającym na wakacjach życzymy dobrego, niedzielnego wypoczynku. Wszystkim solenizantom i solenizantkom tego tygodnia życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej SZCZĘŚĆ BOŻE.

 

Losowe cytaty

Dlaczego zamartwiacie się i niepokoicie? Zostawcie mnie troskę o wasze sprawy, a wszystko się uspokoi. Zaprawdę mówię wam, że każdy akt prawdziwego, głębokiego i całkowitego zawierzenia Mnie wywołuje pożądany przez was efekt i rozwiązuje trudne sytuacje. Zawierzenie Mnie nie oznacza zadręczania się, wzburzenia, rozpaczania, a później kierowania do Mnie modlitwy pełnej niepokoju, bym nadążał za wami; zawierzenie to jest zamiana niepokoju na modlitwę. Zawierzenie oznacza spokojne zamknięcie oczu duszy, odwrócenie myśli od udręki i oddanie się Mnie tak, bym jedynie Ja działał, mówiąc Mi: Ty się tym zajmij.