Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, później Msza św. Z racji Uroczystości Matki Bożej Częstochowskiej po każdej Mszy św. odmawiamy Akt Zawierzenia Naszego Narodu Matce Bożej.

2. W liturgii w tym tygodniu wspominać będziemy: we wtorek św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła, w środę – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela, w sobotę – Bł. Bronisławy, dziewicy.

3. W pierwszą sobotę o godz. 9.00 Msza św. z modlitwami wynagradzającymi Niepokalanemu Sercu N.M.P. Zapraszamy także rodziny, które modlą się o dar potomstwa i te, które oczekują na narodzenie dziecka. Na tę Mszę św. zapraszamy także należących do Żywego Różańca na Comiesięczną Zmiankę Różańcową. Od tej soboty zmianki żywego różańca będą zawsze w pierwsza sobotę miesiąca po Mszy św. o g. 9.00.

4. W sobotę odwiedzimy chorych z sakramentami św., adresy prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

5. W najbliższą sobotę 1 września będzie pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej Ministrantów, całej Służby Liturgicznej i Ruchu Światło – Życie. Początek nabożeństwa o godz. 10.00.

6. W sobotę 1 września - 77 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Zapraszamy do naszej bazyliki na wieczorną Mszę w intencji tych, którzy zginęli w obronie Ojczyzny i w intencji pokoju na świecie.

7. Za dwa tygodnie w sobotę 8 września w Łagiewnikach odbędzie się XVI Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy rodziny kolejarzy, także emerytów. Dokładny program...

8. Już dzisiaj informujemy, że Pielgrzymka Rodzin naszej Archidiecezji do Kalwarii Zebrzydowskiej w tym roku będzie w niedzielę 16 września. Jeśli będą chętni, to z naszej parafii zorganizujemy wyjazd na tę pielgrzymkę. Więcej informacji podamy za tydzień w niedzielę.

9. Msze św. na rozpoczęcie Roku Szkolnego będą 3 września w następny poniedziałek: O godz. 8.00 dla młodzieży z Liceów Ogólnokształcących, o godz. 9.00 dla Liceum Plastycznego i o 11.00 dla katolickiej Szkoły św. Rodziny. Więcej informacji podamy za tydzień.

10. Wszystkim obecnym na Mszy św. i Waszym rodzinom życzymy dobrego niedzielnego wypoczynku. W tym czasie kończących się wakacji niech nam towarzyszy Boże Błogosławieństwo i opieka Matki Bożej. Szczególną modlitwą otaczamy wracających z wakacji i urlopów oraz dzieci i młodzież, którzy w następnym tygodniu rozpoczną Nowy Rok Szkolny.

Losowe cytaty

Panie Jezu, dziękuję Ci za wszystkie dary, którymi nas obdarzasz, za Twą opatrzność, która nad nami czuwa. Proszę, doprowadź nas do Swojego Królestwa, a tu na ziemi, racz Panie nadal zajmować się wszystkimi naszymi sprawami, naszymi radościami i problemami. Jezu kocham Ciebie, Jezu ufam Tobie. Twoja wola niech się stanie tak na ziemi jak i w Niebie, teraz, zawsze i na wieki wieków. Amen.