Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Koronka do Bożego Miłosierdzia dzisiaj o godz. 15.00, później Msza św.

2. Jutro rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego.
Z tej okazji w naszej bazylice będą Msze św.:
- o godz. 8.00 dla uczniów z Gimnazjum i Liceum z Rynku Kleparskiego i dla innych Szkół Ponadgimnazjalnych: Liceum X - z ul. Wróblewskiego i prywatnego Zespołu Szkół Ogólnokształcących z ul. Basztowej.
- o godz. 9.00 dla uczniów Liceum Plastycznego
- o godz. 11.00, Msza św. dla uczniów Katolickiej Szkoły im. Św. Rodziny z Nazaretu z ul. Pędzichów.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
- w poniedziałek św. Grzegorz Wielkiego papieża i doktora Kościoła
- w sobotę liturgiczne Święto Narodzenia Najśw. Maryi Panny - Suma odpustowa u OO. Karmelitów na Pisaku o godz. 18.00.

4. W najbliższą sobotę 8 września w Łagiewnikach odbędzie się XVI Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy. Zapraszamy rodziny kolejarzy, także emerytów do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Program na afiszu przy wejściu do bazyliki oraz TUTAJ. Msza św. Sanktuarium Bożego Miłosierdzia o godz. 12.00.

5. Spotkanie Zespołu Charytatywnego będzie w czwartek o godz. 17.00. Zapraszamy chętnych do pomocy osobom starszym i samotnym.

6. Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie serdecznie zaprasza na XXVI Pielgrzymkę Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie się 16 września bieżącego roku. Hasłem Tegorocznego pielgrzymowania są słowa św. Jan Pawła II z Listu do Rodzin „Rodzina centrum i sercem cywilizacji miłości”. Pielgrzymka tradycyjnie rozpocznie się Drogą Krzyżową przy stacji u Piłata o godz. 9.00. Następnie o godz. 11.00 Metropolita Marek Jędraszewski odprawi Mszę św., podczas której zgromadzeni małżonkowie odnowią swoje przyrzeczenia Małżeńskie
- Z naszej Parafii organizujemy wyjazd na Pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii. Bardzo serdecznie zapraszamy i zachęcamy, aby się zapisywać. Są jeszcze wolne miejsca. Wyjazd z placu kościelnego w niedzielę, za dwa tygodnie o godz. 7.00.

7. Na nowy tydzień pracy i nauki, życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej, szczególnie dzieciom i młodzieży. Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Bóg wymaga raczej spełnienia najdrobniejszego obowiązku, jaki nam wyznaczono, niż najżarliwszego pragnienia czynienia rzeczy, do których nas nie powołano.