Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, i Msza św.

2. Dziś rozpoczyna się VIII Tydzień Wychowania Chrześcijańskiego. Każdego dnia na Mszy św. wieczornej będziemy modlić się o potrzebne łaski i błogosławieństwo oraz opiekę Matki Bożej dla rodziców i wychowawców, którzy bezpośrednio uczestniczą w procesie wychowania. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.30 wszystkie dzieci i młodzież naszej parafii. Po Mszy św. będzie spotkanie informacyjne na temat przygotowania do sakramentu bierzmowania w naszej parafii.

3. Zapraszamy chłopców z klas 3 Szkoły Podstawowej i starszych, którzy chcieliby pełnić zaszczytną funkcję ministranta w naszej bazylice. Więcej informacji można uzyskać u księży po Mszy świętej w zakrystii.

4. W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy:
- w środę wspomnienie Najświętszego imienia Maryi
- w czwartek św. Jana Chryzostoma biskupa i doktora kościoła.
- W czwartek, jak w każdym miesiącu 13–tego o godz. 18.00 Różaniec Fatimski, później będzie Msza św. z kazaniem i procesja z Figurką Matki Bożej Fatimskiej. Serdecznie zapraszamy…
- W najbliższy czwartek po nabożeństwie Młodzież Fundacji Nowego Tysiąclecia zaprasza na Adoracje Najświętszego Sakramentu czyli na modlitwę dziękczynienia za św. Jana Pawła II z okazji zbliżającej się 40-tej Rocznica wyboru Kard. Karola Wojtyły na papieża.
- w piątek liturgiczne Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. U Księży Misjonarzy na ul. św. Filipa msza św. o godz. 17.30 i modlitwy ku czci Pana Jezusa Milatyńskiego.
- w piątek Kościele św. Krzyża Odpust – Suma o godz. 18.00.
- w sobotę wspomnienie N.M.P. Bolesnej

5. W najbliższą sobotę 15 września w naszej parafii będzie Jesienny Dzień Chorych. O godz. 9.00 Msza św. dla osób starszych, samotnych i chorych. Będzie możliwość skorzystania z sakramentu Pokuty i możliwość przyjęcia Sakramentu Namaszczenia Chorych. Po nabożeństwie w Kościele zapraszamy wszystkich obecnych na spotkanie na plebanię.. Bardzo prosimy Rodziny, Sąsiadów, Woluntariuszy, aby pomóc naszym chorym i samotnym w przybyciu do Bazyliki na to nabożeństwo… Serdecznie zapraszamy.

6. Przypominamy, że za tydzień w niedzielę, pod hasłem „Rodzina centrum i sercem cywilizacji miłości” odbędzie się XXVI Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej, Pielgrzyma rozpocznie się Drogą Krzyżową przy stacji u Piłata o godz. 9.00. Następnie o godz. 11.00 Metropolita Marek Jędraszewski odprawi Mszę św., podczas której zgromadzeni małżonkowie odnowią swoje przyrzeczenia Małżeńskie
- Z naszej Parafii organizujemy wyjazd na Pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii. Bardzo serdecznie zapraszamy i zachęcamy, aby się zapisywać. Są jeszcze wolne miejsca. Wyjazd z placu kościelnego w najbliższą niedzielę, o godz. 7.00. Zachęcamy także do wyjazdu własnymi samochodami.

7. W miesiącu wrześniu w kościołach naszej archidiecezji są zbierane ofiary do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Dzisiaj w tyle Kościoła jest skarbonka, do której można składać ofiary na tę Katolicką Uczelnię w Lublinie. W imieniu Ks. Rektora i studentów, wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.

8. Wszystkim obecnym na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej na cały tydzień… Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Panie Jezu, dziękuję Ci za wszystkie dary, którymi nas obdarzasz, za Twą opatrzność, która nad nami czuwa. Proszę, doprowadź nas do Swojego Królestwa, a tu na ziemi, racz Panie nadal zajmować się wszystkimi naszymi sprawami, naszymi radościami i problemami. Jezu kocham Ciebie, Jezu ufam Tobie. Twoja wola niech się stanie tak na ziemi jak i w Niebie, teraz, zawsze i na wieki wieków. Amen.