Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj łączymy się w modlitwie za rodziny z uczestnikami XXVI Pielgrzymki Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej. Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa św. Jana Pawła II z Listu do Rodzin - „Rodzina centrum i sercem cywilizacji miłości”. Mszy św. o godz. 11.00 w Kalwarii Zebrzydowskiej będzie przewodniczył Metropolita Krakowski ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski.

2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 9.30 modlimy się za wszystkie dzieci i młodzież naszej parafii. Po Mszy św. będą informacje na temat przygotowania do sakramentu bierzmowania w naszej parafii.

3. Koronka do Bożego Miłosierdzia dzisiaj o godz. 15.00, a później Msza św.

4. Dzisiejsza, trzecia niedziela września obchodzona jest w Polsce, jako Dzień Środków Społecznego Przekazu. Modlitwą otaczamy dziennikarzy i wszystkich pracujących w mediach, aby byli ludźmi prawdy i odpowiedzialni za przekazywane słowo. A my starajmy się roztropnie korzystać z mediów….

5. W liturgii w tym tygodniu wspominać będziemy:
- we wtorek liturgiczne Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika.
- w środę wspomnienie św. Januarego, biskupa i męczennika.
- w czwartek św. Andrzeja i towarzyszy, męczenników Koreańskich.
- w piątek liturgiczne święto św. Mateusza apostoła i ewangelisty.
- w sobotę wspomnienie - Bł. Bernardyny Jabłońskiej, dziewicy

6. Solenizantów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i będziemy polecać ich w modlitwie. Wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy św., życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały tydzień.... Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Bóg wymaga raczej spełnienia najdrobniejszego obowiązku, jaki nam wyznaczono, niż najżarliwszego pragnienia czynienia rzeczy, do których nas nie powołano.