Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dziś o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, później jak zwykle Msza św.

2. W tym tygodniu Inauguracja Roku Akademickiego na Wyższych Uczelniach.
- w środę o godz. 9.00 w naszej Bazylice Ks. Arcybiskup Metropolita Marek Jędraszewski odprawi Mszę św. dla Politechniki Krakowskiej.

3. W liturgii wspominamy:
- w poniedziałek św. Teresy od Dzieciaka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.
- we wtorek Świętych Aniołów Stróżów.
- w czwartek św. Franciszka z Asyżu.
- w piątek św. S. Faustyny Kowalskiej.
Wszystkim solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia.

4. W tym tygodniu wypada I piątek miesiąca października Msze św. wotywne do Serca Pana Jezusa będą o godz. 8.00 i 18.30. Dodatkowa Msza św. o godz. 17.30 dla dzieci i młodzieży. Okazja do spowiedzi w I piątek rano 6,00 do 9.30 i wieczorem od 17.00 do 19.00. Młodzież klasy VII i VIII Szkoły podstawowej, po Mszach św. w I piątek, zgłaszają się do zakrystii, by zapisać się na przygotowanie do bierzmowania. Księża będą informować o terminach spotkań dla poszczególnych grup, jeśli takie powstaną.

5. W pierwszą sobotę miesiąca, zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.00 i na Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Matki Bożej. Zapraszamy rodziny, które modlą się dar potomstwa i rodziców, którzy oczekują na narodzenie dziecka.. Po nabożeństwie będzie także Zmianka Tajemnic Żywego Różańca.

6. Chorych w domu z sakramentami św. odwiedzimy w najbliższą sobotę. Adresy zgłaszamy w zakrystii lub kancelarii.

7. W październiku, od jutra, każdego dnia w naszej Bazylice będzie Nabożeństwo Różańcowe o godz. 18.00, przed wieczorną Mszą.

8. Z tej racji, że dzisiaj był czytany List ks. Arcybiskupa Metropolity, zapowiadana Fundacja „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” przybędzie do naszej parafii w późniejszym czasie.

9. W czwartek, z naszej parafii, kilka osób wybiera się na pielgrzymkę do Fatimy. Będziemy ich polecać w modlitwie, a Pielgrzymów prosimy o modlitwę za naszą Parafię i nasze rodziny.

10. Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Różańcowej na nowy tydzień i cały miesiąc październik… Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Bóg wymaga raczej spełnienia najdrobniejszego obowiązku, jaki nam wyznaczono, niż najżarliwszego pragnienia czynienia rzeczy, do których nas nie powołano.