Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, zaś po mszy św. o 15.15 będzie uroczysty Różaniec z procesją Eucharystyczną do 5 ołtarzy. Zapraszamy do licznego udziału wszystkich, a szczególnie osoby z Żywego Różańca. Nabożeństwo Różańcowe w naszej Bazylice w ciągu tygodnia, codziennie odprawiamy o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do udziału.

2. W tym tygodniu wspominamy:
- we wtorek liturgiczne Święto Bł. Wincentego Kadłubka, Biskupa
- w środę Bł. Marii Angeli Truszkowskiej.
- w czwartek św. Jan XXIII, papieża
- w piątek wspomnienie bł. Jana Beyzyma, kapłana
- w sobotę Bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana

3. W sobotę 13 października – ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie i kolejny dzień modlitwy Nowenny w intencji Ojczyzny w roku 100-tnej rocznicy odzyskania Niepodległości. O godz. 18.00 będzie Różaniec Fatimski, później Msza św. i procesja wokół Bazyliki z figurką Matki Bożej. W czasie nabożeństwa będziemy modlić się o pokój na świecie, za Ojca św. Franciszka i za Ojczyznę. Nabożeństwo tradycyjnie zakończymy przy tablicy upamiętniającej prace i pobyt w naszej parafii Ks. dra Karola Wojtyły, dzisiaj św. Jana Pawła II papieża. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału. Na nabożeństwo, tradycyjnie przynosimy świece z lampionami. Po tym nabożeństwie będzie Adoracja Najśw. Sakramentu z okazji 40 Rocznicy wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolice Piotrową. Adoracją poprowadzą Studenci – Stypendyści Dzieła Nowego Tysiąclecia.

4. Za tydzień 14 października w całej Polsce będzie obchodzony XVIII Dzień Papieski pod hasłem: „Promieniowanie Ojcostwa”. Przed kościołami będą zbierane ofiary do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia, czyli na pomoc w kształceniu utalentowanej, a niezamożnej młodzieży z małych miejscowości w naszej ojczyźnie. Jest to żywy pomnik Św. Jana Pawła II w Polsce. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają materialnie i duchowo to niezwykłe dzieło.

5. W ramach obchodów 40 rocznicy wyboru ks. kard. Karola Wojtyły na Papieża 20 października nasza wspólnota parafialna jest zaproszona na mszę św. o godz. 8.00 do Sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach.

6. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa... Zachęcamy do codziennej modlitwy różańcowej w rodzinach. W ciągu tygodnia zapraszamy do kościoła, na g.18.00 na nabożeństwo różańcowe.

Losowe cytaty

Bóg wymaga raczej spełnienia najdrobniejszego obowiązku, jaki nam wyznaczono, niż najżarliwszego pragnienia czynienia rzeczy, do których nas nie powołano.