Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Msza św. jak zwykle o godz. 15.15.
W dni powszednie w kaplicy Adoracji, w miesiącu listopadzie przed wieczorną Mszą św., od godz. 18.15, modlimy się za zmarłych zgłoszonych na wypominki.

2. W liturgii w tym tygodniu będziemy wspominali;
- w piątek liturgiczne Święto Rocznicy Poświęcenia Rzymskiej Bazyliki Laterańskiej.
- w sobotę wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora kościoła
- w niedzielę - św. Marcina z Tours, biskupa.
Jest to dzień imienin ks. dra Marcina Cholewy. Życzymy ks. Marcinowi błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa św. Patrona oraz sukcesów na polu naukowym na Papieskim Uniwersytecie J.P.II w Krakowie.

3. W sobotę 10 listopada o godz. 18:00 zapraszamy do naszej Bazyliki na Uroczysty Różaniec w Intencji Ojczyzny… W przededniu 100. rocznicy Niepodległości chcemy modlić się za Polskę a szczególnie za tych, którzy zginęli za naszą wolność i niepodległość.

4. W niedzielę - 11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. W tym Roku świętujemy 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Na wszystkich mszach św. będziemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny i dziękować Bogu za dar wolności i za tych, którzy zginęli w obronie wolności i suwerenności Polski.

5. W najbliższy czwartek po Wieczornej Mszy św. będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami za naszą Ojczyznę. Młodzież – Stypendyści z Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia poprowadzą tę modlitwę. Serdecznie zapraszamy będzie to nasz wspólny akcent z okazji 100 rocznicy odzyskania Niepodległości..

6. W katerze Wawelskiej w najbliższą niedzielę będzie Uroczysta Msza św. o godz. 10.00 pod przewodnictwem Arcybiskupa Metropolity z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości.

7. Wszystkim obecnym na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli i Bożego Błogosławieństwa na cały nadchodzący tydzień. Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.