Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj 11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości.
W tym Roku świętujemy 100-tną rocznicę Odzyskania Niepodległości. Na wszystkich mszach św. modlimy się w intencji naszej Ojczyzny i dziękujemy Bogu za dar wolności i za tych, którzy zginęli w obronie wolności i suwerenności Polski. O godz. 12.15 odprawimy Msze św. z Formularza za Ojczyznę. W tyle Kościoła są książeczki z modlitwami za Ojczyznę. Można je zabrać do swoich domów.

2. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, później Msza św.

3. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominali:
- w poniedziałek św. Jozafata biskupa i męczennika
- we wtorek świętych pierwszych Męczenników Polski.
- czwartek św. Alberta Wielkiego biskupa i doktora kościoła
- w piątek Matki Bożej Miłosierdzia
- sobotę św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.

4. Jutro w poniedziałek o godz. 16.30 będzie spotkanie Zespołu Charytatywnego. Zapraszamy także wszystkich chętnych, którzy chcieliby się włączyć w pomoc samotnym i chorym parafianom.

5. Jak już informował nas Metropolita w ubiegłą niedziele, w tym tygodniu będą organizowane spotkania konferencje i nabożeństwa z Okazji Drugiego Światowego Dnia Ubogich:
W kościele św. Barbary od dzisiaj do soboty siedmiodniowa Adoracja JERYCHO. Od środy na Małym Rynku będą spotkania w różnych grupach dla samotnych i bezdomnych. Także od środy do niedzieli będą Rekolekcje w Kościele Mariackim dla Ubogich Krakowa i Archidiecezji. Rekolekcje poprowadzi ks. Jacek Krzemień ze Wspólnoty Chleb Życia. Za tydzień w Niedzielę o 13.00 Ks. Arcybiskup będzie przewodniczył Mszy św. w Bazylice Mariackiej i pobłogosławi posiłek dla ubogich w namiocie na Małym Rynku. Dokładny program wydarzeń tego tygodnia, jest na tablicy ogłoszeń. Zainteresowanych zachęcamy do udziału. W przyszłą niedzielę przed Kościołami będą zbierane ofiary do puszek z Okazji DNIA UBOGICH. Każda rodzina może się włączyć w akcje „Gość w Dom – Bóg w dom” i zaprosić lub okazać konkretną pomoc biednej osobie. albo biednej rodzinie.

6. Wszystkim obecnym na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli, i dobrego świętowania 100-tnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Na cały tydzień życzymy Bożego błogosławieństwa. Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.