Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, później Msz św.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy:
w poniedziałek – Bł. Salomei, zakonnicy
we wtorek - św. Rafała Kalinowskiego, kapłana
w środę - wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny
w czwartek - św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki śpiewu kościelnego
w sobotę – Męczenników Wietnamu św. Andrzeja i Towarzyszy
w niedzielę za tydzień – św. Katarzyny Aleksandryjskiej męczennicy patronki kolejarzy. Msza święta dla kolejarzy będzie w naszej bazylice w najbliższy piątek o godz. 14.00. Serdecznie zapraszamy kolejarzy z rodzinami.

3. W Krakowie od czwartku odbywają się Dni Ubogiego zainicjowanie przez Papieża Franciszka. W Kościele Mariackim dzisiaj o godz. 13.00 Ks. Arcybiskup odprawi Mszę św. dla ubogich. Na Małym Rynku w Namiocie ubodzy i bezdomni otrzymują konieczną pomoc, są tam też różne spotkania dla ubogich… Przy Kościołach naszej Archidiecezji są zbierane ofiary na pomoc dla ubogich i na organizacje Dnia Ubogiego w Krakowie. Za składane dzisiaj ofiary przy wyjściu z kościoła w imieniu wszystkich potrzebujących serdecznie dziękujemy.

4. Za tydzień, Uroczystość Chrystusa Króla. Po Mszy św. o godz. 11.00 dokonamy Odnowienia Aktu przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana.

5. Wszystkim obecnym na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały tydzień. Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Panie Jezu, dziękuję Ci za wszystkie dary, którymi nas obdarzasz, za Twą opatrzność, która nad nami czuwa. Proszę, doprowadź nas do Swojego Królestwa, a tu na ziemi, racz Panie nadal zajmować się wszystkimi naszymi sprawami, naszymi radościami i problemami. Jezu kocham Ciebie, Jezu ufam Tobie. Twoja wola niech się stanie tak na ziemi jak i w Niebie, teraz, zawsze i na wieki wieków. Amen.