Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, później Msz św.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy:
w poniedziałek – Bł. Salomei, zakonnicy
we wtorek - św. Rafała Kalinowskiego, kapłana
w środę - wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny
w czwartek - św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki śpiewu kościelnego
w sobotę – Męczenników Wietnamu św. Andrzeja i Towarzyszy
w niedzielę za tydzień – św. Katarzyny Aleksandryjskiej męczennicy patronki kolejarzy. Msza święta dla kolejarzy będzie w naszej bazylice w najbliższy piątek o godz. 14.00. Serdecznie zapraszamy kolejarzy z rodzinami.

3. W Krakowie od czwartku odbywają się Dni Ubogiego zainicjowanie przez Papieża Franciszka. W Kościele Mariackim dzisiaj o godz. 13.00 Ks. Arcybiskup odprawi Mszę św. dla ubogich. Na Małym Rynku w Namiocie ubodzy i bezdomni otrzymują konieczną pomoc, są tam też różne spotkania dla ubogich… Przy Kościołach naszej Archidiecezji są zbierane ofiary na pomoc dla ubogich i na organizacje Dnia Ubogiego w Krakowie. Za składane dzisiaj ofiary przy wyjściu z kościoła w imieniu wszystkich potrzebujących serdecznie dziękujemy.

4. Za tydzień, Uroczystość Chrystusa Króla. Po Mszy św. o godz. 11.00 dokonamy Odnowienia Aktu przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana.

5. Wszystkim obecnym na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały tydzień. Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Dlaczego zamartwiacie się i niepokoicie? Zostawcie mnie troskę o wasze sprawy, a wszystko się uspokoi. Zaprawdę mówię wam, że każdy akt prawdziwego, głębokiego i całkowitego zawierzenia Mnie wywołuje pożądany przez was efekt i rozwiązuje trudne sytuacje. Zawierzenie Mnie nie oznacza zadręczania się, wzburzenia, rozpaczania, a później kierowania do Mnie modlitwy pełnej niepokoju, bym nadążał za wami; zawierzenie to jest zamiana niepokoju na modlitwę. Zawierzenie oznacza spokojne zamknięcie oczu duszy, odwrócenie myśli od udręki i oddanie się Mnie tak, bym jedynie Ja działał, mówiąc Mi: Ty się tym zajmij.