Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 ponowimy Akt przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. Ten Akt odmówimy także po Koronce do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, później będzie Msza św.

2. W piątek liturgiczne święto św. Andrzeja Apostoła. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia. W tym dniu imieniny obchodzi Ks. dr kanonik Andrzej Scąber. Polecamy Solenizanta w modlitwie i życzymy Mu błogosławieństwa Bożego i opieki patrona św. Andrzeja.

3. W tym tygodniu I sobota miesiąca grudnia. Zapraszamy na godz. 9.00 na Mszę i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy także małżonków, którzy modlą się o dar potomstwa i Rodziców, którzy oczekują na narodzenie swojego dziecka. Po nabożeństwie Zmianka Tajemnic Żywego Różańca, jak zawsze w pierwszą sobotę miesiąca.

4. W sobotę odwiedzimy Chorych w domu.. Jednocześnie informujemy, że kapłani jeszcze przed świętami będą odwiedzać chorych, w sobotę 22 grudnia.

5. Msza św. za + Ks. Prof. Andrzeja Baczyńskiego w III rocznicę śmierci będzie odprawiona w sobotę o godz. 18.30. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą się pomodlić za zmarłego kapłana.

6. W najbliższą niedzielę rozpoczyna się Adwent. W naszej Bazylice będą rekolekcje. W niedzielę na wszystkich Mszach św. nauki będzie głosił Ks. dr Paweł Gałuszka dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin naszej Archidiecezji. Nauki rekolekcyjne będą kontynuowane w ciągu tygodnia od czwartku do soboty. W czwartek i piątek o godz. 9.00 i 18.30 Msza św. z nauką. Będzie to nasze przygotowanie do odpustu z okazji Uroczystości Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej, który będziemy przeżywać w sobotę 8 grudnia. Wszystkich modlących się w naszej Bazylice i wszystkich parafian zapraszamy do udziału w tych rekolekcjach. Niech to będą dni modlitwy i refleksji tegorocznego Adwentu, a także przygotowanie przed odpustem i do Świąt Bożego Narodzenia.

7. Dzisiaj Ks. Dyrektor Rafał Cyfka od księży Misjonarzy i S. Anna Grzesiak od SS. Miłosierdzia, w ramach akcji Pomoc Kościołowi w Potrzebie informują i uwrażliwiają nas o skali i tragedii prześladowania chrześcijan we współczesnym świecie. Za wygłoszone kazanie i cenne wiadomości bardzo dziękujemy. Modlitwą i swoimi ofiarami będziemy wspierać cierpiących chrześcijan…

8. W przyszłą niedzielę nasz Zespół Charytatywny będzie zbierał ofiary do puszek – DAR SERCA na świąteczną pomoc dla biednych, chorych i samotnych parafian.

9. Wszystkim obecnym na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały tydzień…niech Jezus Chrystus króluje w sercu każdego z nas…. Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.