Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj w naszej Bazylice są rekolekcje. Na wszystkich Mszach św. nauki rekolekcyjne głosił Ks. dr Paweł Gałuszka dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin naszej Archidiecezji. Nauki rekolekcyjne będą kontynuowane w ciągu tygodnia od czwartku do soboty o godz. 9.00 i 18.30. Będzie to nasze przygotowanie do odpustu z okazji Uroczystości Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej, który będziemy przeżywać w sobotę 8 grudnia. W piątek na godz. 9.00 zapraszamy chorych i starszych, na Mszę św. z nauka rekolekcyjną. Będzie też okazja do spowiedzi świętej i przyjęcia Sakramentu Namaszczenia Chorych. Po tym nabożeństwie w piątek zapraszamy chorych i starszych Parafian na adwentowe spotkanie na plebanii.
Wszystkich przybywających do naszej bazyliki i wszystkich parafian zapraszamy do udziału w tych rekolekcjach. Niech to będą dni modlitwy i refleksji tegorocznego Adwentu, a także przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia.

2. W tym tygodniu wypada I piątek miesiąca grudnia. Msze św. Wotywne do Najśw. Serca Pana Jezusa o 8.00, 18.30 i dodatkowa o godz. 17.30. Okazja do spowiedzi od 6.00 do 9.30 i wieczorem od 17.00 do 19.00.

3. W sobotę 8 grudnia, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. - drugi odpust w naszym kościele. Maryję Niepokalaną czcimy w obrazie Matki Bożej Brzemiennej, który jest w bocznym ołtarzu po prawej stronie. W tym dniu o godz. 8.00, 9.00 i 18.30 będą Msze św. z kazaniem. O godz. 11.00 uroczysta Msza św. - Suma Odpustowa z udziałem naszej Kolegiackiej Kapituły i Kapłanów z Dekanatu Kraków – Centrum. Mszy św. będzie przewodniczył Rekolekcjonista Ks. dr Paweł Gałuszka.

4. Jak zawsze, 8 grudnia modlimy się o poszanowanie życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci. Po Mszy św. odpustowej najpierw będzie tzw. Godzina Łaski w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia. Później od godz. 13.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Siostry z poszczególnych Domów zakonnych naszej parafii. Program modlitwy adoracyjnej przed Najświętszym Sakramentem jest wywieszony na tablicy ogłoszeń. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

5. Dzisiaj Panie z Zespołu Charytatywnego zbierają ofiary do puszek na pomoc świąteczną – Dar Serca, dla biednych i samotnych parafian. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za wrażliwość i gest miłosierdzia.. Bóg zapłać.

6. W okresie Adwentu w naszej Bazylice będą odprawiane Msze św. Roratnie w ciągu tygodnia o godz. 8.00, a w niedzielę o 6.30. Dodatkowo w środę będą roraty o godz. 16.30 z udziałem dzieci ze świetlicy.

7. Od przyszłej niedzieli będą do nabycia, Świece Caritas, Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zapalona świeca na wigilijnym stole, mówi o naszej solidarności z biedniejszymi.

8. Poświęcone opłatki, można już dzisiaj nabywać w zakrystii.

9. W sobotę 22 grudnia, przed świętami, odwiedzimy chorych w domu z sakramentami świętymi, szczególnie zależy nam na osobach, które z racji wieku nie mogą przyjść do kościoła. Adresy chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

10. W tyle Kościoła i w zakrystii jest do nabycia nowy numer Gazetki CHIT. Jest tam wiele cennych informacji związanych z Nowym Rokiem Liturgicznym. Koszt druku gazetki ok. 2 zł.

11. W ubiegłą niedzielę Polska Sekcja Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie zbierali ofiary na pomoc Prześladowanym Chrześcijanom w Syrii i innych krajach Afryki. Zebrano 11.115,00 zł. Dyrektor Fundacji Regionu Krakowskiego, Ks. dr Artur Cyfaka składa serdecznie podziękowanie wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać.

12. Siostry Nazaretanki, jak w każdy I poniedziałek miesiąca zapraszają jutro do modlitwy w intencji rodzin naszej Parafii. Na Mszy św. o godz. 18.30. Siostry podejmą posługę liturgiczną. Serdecznie zachęcamy do udziału…

13. Wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy św. i Waszym rodzinom życzymy dobrej niedzieli… Niech Matka Boża Niepokalana prowadzi nas przez kolejne dni Adwentu… Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Panie Jezu, dziękuję Ci za wszystkie dary, którymi nas obdarzasz, za Twą opatrzność, która nad nami czuwa. Proszę, doprowadź nas do Swojego Królestwa, a tu na ziemi, racz Panie nadal zajmować się wszystkimi naszymi sprawami, naszymi radościami i problemami. Jezu kocham Ciebie, Jezu ufam Tobie. Twoja wola niech się stanie tak na ziemi jak i w Niebie, teraz, zawsze i na wieki wieków. Amen.