Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj po południu o godz. 15.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a później będzie Msza św.

2. U pań z Zespołu Charytatywnego są do nabycia, Świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Koszt świec u producenta mała 6 zł, a większa po 15 zł. Złożona większa ofiara jest przeznaczona dla dzieci z biednych rodzin. Świeca zakupiona w każdym roku ma swoją wymowę, bo w ten sposób włączamy się w charytatywne dzieło pomoc dzieciom. Zapalona świeca na wigilijnym stole, mówi o naszej solidarności z biedniejszymi.

3. Opłatki Wigilijne można nabywać w zakrystii lub w kancelarii.

4. Z okazji Uroczystości Najśw. Rodziny z Nazaretu, pragniemy zaprosić małżonków, którzy w tym roku obchodzili swój Jubileusz Małżeński lub okrągłą rocznicę małżeństwa. Uroczysta Msza św. Jubileuszowa ze specjalnym błogosławieństwem dla małżonków, będzie w niedzielę 30 grudnia o godz. 11.00. Bardzo prosimy, aby w zakrystii lub kancelarii zgłosić te małżeństwa, które wezmą udział w tej Mszy św., byśmy mogli ich osobiście powitać i przygotować okolicznościowe pamiątki.

5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
- w czwartek, św. Łucji, dziewicy i Męczennicy. Naszej Zakrystiance, Siostrze Łucji z okazji Imienin składamy serdeczne życzenia i dziękujemy za wielkie oddanie w pracy dla naszego Kościoła. To, że nasz Kościół jest tak czysty i zadbany, ołtarze udekorowane, to w dużej mierze zasługa S. Łucji. Bóg zapłać i życzymy Siostrze zdrowia i wszelkiej pomyślności.
- w piątek, Św. Jana od krzyża, kapłana i doktora Kościoła.

6. Za dwa tygodnie sobotę 22 grudnia, odwiedzimy przed Świętami Bożego Narodzenia naszych chorych parafian w domu, z sakramentami świętymi. Adresy chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

7. W przyszłą niedziele po Mszy św. o 15.15 będzie spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Wszystkich należących do Rady serdecznie zapraszamy.

8. W naszej Bazylice Msze święte roratnie są odprawiane w niedzielę o 6.30, a od poniedziałku do soboty o godz. 8.00. Dodatkowo w tę środę będą roraty o godz. 16.30 z udziałem dzieci ze świetlicy.

9. W czwartek o 15.30 Msza św. i spotkanie formacyjne dla Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich….

10. W ramach Parafii Patronackich, jeden raz w roku wspieramy budowę nowych kościołów. Za tydzień Księża z Parafii św. Jacka z ul. Radzikowskiego w Krakowie, będą głosić kazania i prosić o ofiary na cele budowy nowego Kościoła.

11. W tyle za ławkami jest skarbonka, do której można składać ofiary przeznaczone na pomoc Kościołowi katolickiemu na Wschodzie Europy. Jak zawsze w druga niedzielę Adwentu, modlitwą i ofiarami wyrażamy naszą solidarność z Kościołem na kresach Wschodnich. Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

12. W ubiegłą niedzielę, na Świąteczną pomoc dla ubogich, Zespół Charytatywny zebrał do puszek, kwotę 3 964 zł. Serdecznie dziękujemy.

13. Wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy św. i Waszym rodzinom, życzymy dobrej niedzieli… Niech Matka Boża prowadzi nas przez te ostatnie dwa tygodnie Adwentu i pamiętajmy o duchowym przygotowaniu do Świąt Bożego Narodzenia... Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.