Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a później jak każdej niedzieli o godz. 15.15 Msza św. Ok. 16.00 na plebanii będzie spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

2. Nowennę do Dzieciatka Jezus odmawiamy od dzisiaj po Mszy św. roratnej. Roraty w ciągu tygodnia są o 8.00. Zapraszamy.

3. Świece Caritas, Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom są do nabycia u Pań z Zespołu Charytatywnego przy wyjściu z bazyliki i w zakrystii. Złożone większa ofiary są przeznaczone na pomoc dzieciom z biednych rodzin. Świeca kupiona w każdym roku ma swoją wymowę, bo w ten sposób włączamy się w charytatywną pomoc dzieciom. Zapalona świeca na wigilijnym stole mówi o naszej solidarności z biedniejszymi.

4. Poświęcone opłatki na wigilię można nabywać w zakrystii lub w kancelarii, są też u Pań przy wyjściu z kościoła.

5. W tym tygodniu będzie okazja do spowiedzi przed świętami. Księża będą pełnić dyżur w konfesjonale. Rozkład godzin spowiedzi wywieszony przy wejściu do kościoła. Nie zostawiajmy spowiedzi na ostatnie dni przed Świętami.

6. W najbliższą sobotę 22 grudnia, przed świętami odwiedzimy chorych z sakramentami świętymi. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

7. W niedziel 30 grudnia o godz. 11.00 będzie Msza św. dla małżeństw, które w tym roku obchodziły Jubileusz małżeński albo okrągłą rocznicę. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie w zakrystii lub w kancelarii udziału w takiej Mszy św. jubileuszowej..

8. Księżom z parafii św. Jacka w Krakowie dziękujemy za wygłoszone kazania. Zgodnie z praktyką w naszej Archidiecezji i decyzją ks. Arcybiskupa, każda parafia jeden raz w roku wspiera modlitwą i ofiarami budujące się kościoły. Ofiarodawcom, którzy dzisiaj składają ofiary na budowę nowego kościoła św. Jacka… Serdecznie dziękujemy za zrozumienie i za ofiarność.

9. Wszystkim obecnym na Mszy św. i Waszym rodzinom życzymy dobrej niedzieli… Niech Matka Boża prowadzi nas przez te ostatnie dni Adwentu i wykorzystajmy ten czas na duchowe przygotowanie naszych rodzin do Świąt Bożego Narodzenia… Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Panie Jezu, dziękuję Ci za wszystkie dary, którymi nas obdarzasz, za Twą opatrzność, która nad nami czuwa. Proszę, doprowadź nas do Swojego Królestwa, a tu na ziemi, racz Panie nadal zajmować się wszystkimi naszymi sprawami, naszymi radościami i problemami. Jezu kocham Ciebie, Jezu ufam Tobie. Twoja wola niech się stanie tak na ziemi jak i w Niebie, teraz, zawsze i na wieki wieków. Amen.