Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1.  Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy za zmarłych. Msza św. jak zwykle o godz. 15.15. Codziennie, w listopadzie, w dni powszednie, przed mszą św. wieczorną o godz. 18.15 modlimy się w  kaplicy P. Jezusa Ukrzyżowanego za zmarłych zgłoszonych na wypominki.

 

2. W Roku Wiary w naszej bazylice w każdą I środę miesiąca po wieczornej Mszy św. będą wykłady na temat Dokumentów Soboru Watykańskiego II. W tym tygodniu w środę, po wieczornej Mszy św. Ks. Prof. Marek Gilski, z Papieskiego Uniwersytetu Jana Pawła II wygłosi wstępny wykład wprowadzający w problematykę Soboru i Dokumentów Soborowych. Serdecznie zapraszamy…… Pragniemy też poinformować, że zgodnie z dekretem ks. Kardynała,  w Roku Wiary, za wysłuchane trzech wykładów na temat Dokumentów Soboru,  i po wypełnieniu zwykłych warunków….. można zyskiwać odpust zupełny. Pełny tekst dekretu o możliwości zyskania łaski odpustu, jest wywieszony w gablotkach przy głównym wejściu do Bazyliki.

      

3. Spotkanie Zespołu Charytatywnego i Klubu Seniora będzie w najbliższy czwartek o godz. 16.30.  Wszystkich chętnych serdecznie ZAPRASZAMY…..

 

4. Przypominamy, że przygotowanie do bierzmowania dla klas III Gimnazjum odbywa się w dwóch grupach; w poniedziałek, albo we wtorek o godz. 19.15.

 

5. W liturgii tym w tygodniu:

- w piątek Liturgiczne Święto – Rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

- w sobotę  wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

 

6. W przyszłą niedzielę 11 listopada – w naszej Ojczyźnie Narodowe Święto Niepodległości. Nasze domy postarajmy się udekorować flagami narodowymi. Na Mszach św. będziemy się modlić w intencji Ojczyzny i za tych, którzy zginęli w obronie wolności i suwerenności Polski.  Dziękując  za wolność będziemy prosić o błogosławieństwo Boże i pomyślność  dla całej naszej Ojczyzny….  

 

7.Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i Opieki Bożej na każdy dzień.   Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Dlaczego zamartwiacie się i niepokoicie? Zostawcie mnie troskę o wasze sprawy, a wszystko się uspokoi. Zaprawdę mówię wam, że każdy akt prawdziwego, głębokiego i całkowitego zawierzenia Mnie wywołuje pożądany przez was efekt i rozwiązuje trudne sytuacje. Zawierzenie Mnie nie oznacza zadręczania się, wzburzenia, rozpaczania, a później kierowania do Mnie modlitwy pełnej niepokoju, bym nadążał za wami; zawierzenie to jest zamiana niepokoju na modlitwę. Zawierzenie oznacza spokojne zamknięcie oczu duszy, odwrócenie myśli od udręki i oddanie się Mnie tak, bym jedynie Ja działał, mówiąc Mi: Ty się tym zajmij.