Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1.  Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy za zmarłych. Msza św. jak zwykle o godz. 15.15. Codziennie, w listopadzie, w dni powszednie, przed mszą św. wieczorną o godz. 18.15 modlimy się w  kaplicy P. Jezusa Ukrzyżowanego za zmarłych zgłoszonych na wypominki.

 

2. W Roku Wiary w naszej bazylice w każdą I środę miesiąca po wieczornej Mszy św. będą wykłady na temat Dokumentów Soboru Watykańskiego II. W tym tygodniu w środę, po wieczornej Mszy św. Ks. Prof. Marek Gilski, z Papieskiego Uniwersytetu Jana Pawła II wygłosi wstępny wykład wprowadzający w problematykę Soboru i Dokumentów Soborowych. Serdecznie zapraszamy…… Pragniemy też poinformować, że zgodnie z dekretem ks. Kardynała,  w Roku Wiary, za wysłuchane trzech wykładów na temat Dokumentów Soboru,  i po wypełnieniu zwykłych warunków….. można zyskiwać odpust zupełny. Pełny tekst dekretu o możliwości zyskania łaski odpustu, jest wywieszony w gablotkach przy głównym wejściu do Bazyliki.

      

3. Spotkanie Zespołu Charytatywnego i Klubu Seniora będzie w najbliższy czwartek o godz. 16.30.  Wszystkich chętnych serdecznie ZAPRASZAMY…..

 

4. Przypominamy, że przygotowanie do bierzmowania dla klas III Gimnazjum odbywa się w dwóch grupach; w poniedziałek, albo we wtorek o godz. 19.15.

 

5. W liturgii tym w tygodniu:

- w piątek Liturgiczne Święto – Rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

- w sobotę  wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

 

6. W przyszłą niedzielę 11 listopada – w naszej Ojczyźnie Narodowe Święto Niepodległości. Nasze domy postarajmy się udekorować flagami narodowymi. Na Mszach św. będziemy się modlić w intencji Ojczyzny i za tych, którzy zginęli w obronie wolności i suwerenności Polski.  Dziękując  za wolność będziemy prosić o błogosławieństwo Boże i pomyślność  dla całej naszej Ojczyzny….  

 

7.Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i Opieki Bożej na każdy dzień.   Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.