Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj z racji Uroczystości Trzech Króli po każdej Mszy poświęcamy kadzidło i kredę. Msze św. odprawiamy jak w każda niedzielę. Modlimy się za Misje i naszymi ofiarami wspieramy Misjonarzy. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.30, ok. 11.00 wyruszy Orszak Trzech Króli, wyjdzie z pl. Matejki, przez ul. Floriańską do Rynku Głównego. Każdy może się włączyć do tego Orszaku i w ten sposób wyrażać radość Świąt Narodzenia Pańskiego i Święta Trzech Króli.

2. W naszym kościele, w bocznym ołtarzu po stronie północnej, gdzie zazwyczaj modlimy się do św. Jana Pawła II, na dzisiaj został odsłonięty piękny i cenny obraz przedstawiający „Pokłon Trzech Króli” pędzla sławnego artysty Władysława Rossowskiego z 1889 roku. Zachęcamy dzisiaj do modlitwy przy tym ołtarzu. Po niedzieli powrócimy do Obrazu św. Jana Pawła II, kiedyś wikariusza naszej parafii.

3. W najbliższą sobotę 12 stycznia na godz. 10.00 Katolickie Stowarzyszenie Kolejarzy Polskich zaprasza na spotkanie opłatkowe dla kolejarzy i ich rodzin w Domu Arcybiskupa na ul. Franciszkańskiej 3.

4. Ks. bp Janusz Mastalski, który przyjął sakrę biskupią w dniu wczorajszym w Katedrze Wawelskiej, za tydzień w niedzielę o godz. 12.15 odprawi Mszę św. w naszej Bazylice. Ks. Biskup prawie 30 lat temu odprawiał w tym Kościele Mszę św. prymicyjną, jako nowo wyświęcony kapłan, nasz parafianin. Dzisiaj dom rodzinny Ks. Biskupa, po podziale parafii jest w na terenie Parafii św. Karola Boromeusza, ale do kapłaństwa od młodości wzrastał i dojrzewał w parafii św. Floriana, dlatego, ks. Biskup chce u nas dziękować Panu Bogu i Św. Florianowi za dar powołania. Serdecznie zapraszamy na tę Mszę św.: parafian i gości, którzy jeszcze pamiętają i znają ks. Biskupa, otoczmy Go serdeczną, rodzinną modlitwą.

5. Wszystkim obecnym na Mszy św. życzymy Bożego błogosławieństwa. Nadal radujmy się tą wyjątkową atmosferą Świąt Bożego Narodzenia, a w rodzinach śpiewajmy piękne polskie kolędy. Szczęść Boże.

6. Plan Kolędy na najbliższy tydzień:

- poniedziałek 7 stycznia –
ul. Szlak kamienice nr: 29,35,37,41,47,50,51,53,55,57,59,63,77,
ul. Helclów kamienice nr 3 do 23, ul. Pędzichów 28.

-wtorek 8 stycznia
Ulice: Helclów 25, Pędzichów, Wróblewskiego, PL. Słowiański,

- środa 9 stycznia
Ulice : św. Filipa, Krótka, Basztowa, Krzywa 3,7,13

- czwartek 10 stycznia
Ulice : Krzywa 6,9,10,11,12, Paderewskiego, Ogrodowa, Kurniki

- piątek 11 stycznia
Ulice: Warszawska, Rynek Kleparski

- sobota 12 stycznia
Ulice : Zacisze, Worcella, Pawia.

Nowe Bloki 39 F i 39E przy Al. 29 Listopada, – Jeśli mieszkańcy się zgłoszą, to kolęda może tam być w dniach 9, 11 lub 14 stycznia.

Losowe cytaty

Panie Jezu, dziękuję Ci za wszystkie dary, którymi nas obdarzasz, za Twą opatrzność, która nad nami czuwa. Proszę, doprowadź nas do Swojego Królestwa, a tu na ziemi, racz Panie nadal zajmować się wszystkimi naszymi sprawami, naszymi radościami i problemami. Jezu kocham Ciebie, Jezu ufam Tobie. Twoja wola niech się stanie tak na ziemi jak i w Niebie, teraz, zawsze i na wieki wieków. Amen.