Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a później Msza św.

2. W liturgii w tym tygodniu wspominać będziemy:
- w poniedziałek wspomnienie św. Tomasz z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła
- we czwartek wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana.

3. W sobotę 2 lutego w liturgii obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Uroczyste Msze św. z poświęceniem Gromnic o godz. 8.00, 9.00, 11.00 oraz 18.30. 2 lutego to także Dzień Życia Konsekrowanego. Centralne uroczystości w Krakowie będą w Bazylice Mariackiej. O godz. 17.00 modlitewne czuwanie, a o 18.30 Msza św. Już tradycyjnie, 2 lutego naszą modlitwą i ofiarami na tacę, wspieramy klasztory kontemplacyjne. W Krakowie jest kilka klasztorów Kontemplacyjnych: SS. Klaryski na ul Grodzkiej, SS. Karmelitanki na ul. Kopernika i na ul. Łobzowskiej, SS. Wizytki na ul. Krowoderskiej, SS. Norbertanki na Salwatorze i na Bielanach męski Klasztor Kamedułów. Bracia i Siostry Klauzurowe, dużą cześć dnia poświęcają modlitwie za Kościół, za Ojczyznę i za nasze rodziny. W dniu 2 lutego, to my wspieramy klasztory klauzurowe modlitwą i naszą ofiarą.

4. W najbliższy piątek, po mszy św. o godz. 8.00 i 18.30 będzie nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa z racji I piątku miesiąca lutego. Dodatkowa Msza św. o godz. 17.30. Okazja do spowiedzi rano na Mszach św. do godz. 9.30 i popołudniu od godz. 17.00. W czwartek po wieczornej Mszy św. Godzina Święta z adoracją Najświętszego Sakramentu i modlitwami do św. Jana Pawła II.

5. W sobotę Msza św. oraz Nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca Matki Bożej o godz. 9.00. Tradycyjnie zapraszamy także rodziny, które oczekują na narodzenie dziecka i te małżeństwa, które modlą się o dar potomstwa w rodzinie.

6. Chorych w domu, księża odwiedzą w najbliższą sobotę. Adresy prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii.

7. Za dwa tygodnie, w niedzielę 10 lutego, z okazji wspomnienia św. Walentego zapraszamy do naszej bazyliki na Mszę św. o godz. 15.15 Młode Małżeństwa. Szczególnie zapraszamy tych małżonków, którzy zawierali Sakrament Małżeństwa w naszej Bazylice w 2018 roku.

8. W ubiegłą niedzielę p. Sawicka i wolontariuszki zebrały do puszek 10.192 zł. na utrzymanie kuchni wydającej obiady dla potrzebujących. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za wrażliwość i gest miłosierdzia.

9. OGŁOSZENIE O REKRUTACJI; od 1 lutego 2019 roku rozpocznie się rekrutacja do Przedszkola nr 2 Sióstr Miłosierdzia przy ul. Warszawskiej 6 w Krakowie. Zainteresowanych Rodziców zapraszamy do kontaktu z Przedszkolem. Szczegóły na plakacie.

10. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i Bożego Błogosławieństwa. Ten ostatni tydzień do 2 lutego w naszych rodzinach śpiewajmy jeszcze nasze polskie kolędy i wspominajmy ten wspaniałą atmosferę Bożego narodzenia. Szczęść Boże.

 

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.