Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Koronka do Bożego Miłosierdzia, dzisiaj jak zwykle o godz. 15.00, Później Msza św.

2. Jutro 18 lutego wypada 6. rocznica śmierci Ks. prałata Jana Czyrka, długoletniego proboszcza tej parafii. Zapraszamy na Mszę w Jego intencji, jutro wieczorem o godz. 18.30.

3. W najbliższy czwartek o godz. 14.00 będzie dodatkowa Msza św. z udziałem Kolejarzy a po mszy św. spotkanie formacyjne dla Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich.

4. W tym tygodniu, w piątek liturgiczne święto Katedry Św. Piotra Apostoła, w sobotę wspomnienie św. Polikarpa biskupa i męczennika.

5. Zapraszamy Osoby chętne do czytania Słowa Bożego na Mszach św. w niedziele. Bardzo często się zdarza się, że kapłani sami wykonują to czytanie… Udział i pomoc świeckich jest bardzo cenna i ważna w liturgii. To świadczy o naszym zaangażowaniu w modlitwę i uwielbienie Boga. Wystarczy przed Mszą św. w zakrystii zgłosić chęć czytania i tam można przygotować się do czytania. Bardzo serdecznie zachęcamy.

6. Trwają zapisy do Przedszkola Sióstr Szarytek. Dokładne informacje dla zainteresowanych w gablotce przy wejściu do Bazyliki i u Sióstr w Przedszkolu przy ul. Warszawskiej 6.

7. Dzisiaj zbierają ofiary do puszek Przedstawiciele Hospicjum ALMA SPEI, którzy pomagają dzieciom chorym na raka. O swojej działalności powiedzą nam w kilku zdaniach.

8. Wszystkim życzymy Bożego Błogosławieństwa, dobrego wypoczynku w gronie rodzinnym i opieki Matki Bożej na każdy dzień nowego tygodnia Szczęść Boże.

 

Losowe cytaty

Bóg wymaga raczej spełnienia najdrobniejszego obowiązku, jaki nam wyznaczono, niż najżarliwszego pragnienia czynienia rzeczy, do których nas nie powołano.