Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Koronka do Bożego Miłosierdzia dzisiaj jak zwykle o godz. 15.00, później Msza święta

2. Przypominamy, że w naszej Bazylice w każdym tygodniu w dni powszednie odbywają szczególne modlitwy i nowenny z możliwością uczczenia relikwii świętych:
- w poniedziałek rano o godz. 8.00 i wieczorem o 18.30 po Mszy św. nowenna i modlitwy do św. Floriana, patrona naszej parafii. Wtedy też są czytane prośby i podziękowania za wstawiennictwem św. Floriana przesyłane drogą internetową. W pierwszy poniedziałek miesiąca wieczorem Siostry Nazaretanki zapraszają i prowadzą modlitwę w intencji rodzin naszej parafii.
- we wtorek wieczorem po wieczornej Mszy św. jest nowenna i modlitwy do św. Antoniego
- w środę tradycyjnie o 18.30. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a później Msza św. zbiorowa do której można zgłaszać nasze intencje za żyjących np. w rocznice urodzin, z okazji imienin, czy o zdrowie lub inne sprawy naszego życia.
- w czwartek po wieczornej Mszy św. modlimy się i przedstawiamy prośby przez wstawiennictwo św. Jan Pawła II.
- w piątek wieczorem jest Msza św. zbiorowa za zmarłych. Do tej Mszy św. możemy zgłaszać zmarłych z naszych rodzin, nawet w ostatniej chwili, jeśli nie zdążymy zamówić intencji Mszy św. indywidualnej.
Jeśli ktoś ma intencje specjalne, rodzinne, czy rocznicy za zmarłych to trzeba koniecznie takie intencje wcześniej zarezerwować w księdze mszalnej. Jeśli są wszystkie terminy zajęte, księża nie mogą bez specjalnych powodów odprawiać drugiej Mszy św., takie są wymagania Prawa Kanonicznego… prosimy o zrozumienie.

3. W tym tygodniu I Piątek miesiąca marca. Msze św. z nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 8.00. wieczorem o godz. 18.30. i dodatkowa Msza św. dla dzieci i młodzieży o 17.30. Okazja do spowiedzi rano od 6.00 do 9.30. i wieczorem od 17.00 do 19.00.

4. W sobotę Msza św. oraz Nabożeństwo Wynagradzające do Niepokalanego Serca Matki Bożej o godz. 9.00. Tradycyjnie zapraszamy także rodziny, które oczekują na narodzenie dziecka i te małżeństwa, które modlą się o dar potomstwa w rodzinie. W sobotę po Nabożeństwie zmiana tajemnic żywego Różańca.

5. W najbliższą środę po Mszy św. o 18.30. Spotkanie w zakrystii chłopców chętnych do posługi ministranta w naszej Bazylice. Zapraszamy chętnych już od 3 klasy szkoły podstawowej.

6. Chorych w domu, księża odwiedzą w najbliższą sobotę. Adresy prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii.

7. Fundacja OO. Kapucynów „Kapucyni i Misje” prowadzi akcję charytatywną "Wyślij pączka do Afryki" 2019 roku, która ma na celu pozyskanie środków na projekty realizowane w Republice Środkowoafrykańskiej i Czadzie. Szczegóły na plakacie.

8. W imieniu Krakowskiego Duszpasterstwa Małżeństw Niepłodnych oraz Stowarzyszenia „Abraham i Sara” informujemy o organizowanym przez Wspólnotę Ogólnopolskim Dniu Skupienia dla Małżeństw Niepłodnych, który odbywa się pod patronatem Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Krakowskiej: informacje na plakacie.

9. Urząd Miasta Kraków we współpracy z wydawnictwem Medycyna Praktyczna uruchomił program teleopiekuńczy wspierający osoby starsze i niesamodzielne. Pragną przekazać kolportaż dostępnych materiałów z tego projektu. Materiały do zabrania przy wejściu z Bazyliki.

10. Wszystkim życzymy dobrego niedzielnego wypoczynku, Błogosławieństwa Bożego i na każdy dzień Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.