Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca marca, po każdej Mszy św. krótka adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez kapłana, a później możliwość osobistej modlitwy w ciszy do rozpoczęcia następnej Mszy św. W wielu parafiach odbywają się 40-godzinne Nabożeństwa. W naszym Kościele jest Całodzienna Adoracja, dlatego nie organizujemy już dodatkowego nabożeństwa, ale zachęcamy już dzisiaj i w najbliższe dni do szczególnej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem. Od jutra Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów. W poniedziałek i we wtorek na rozpoczęcie i na zakończenie Adoracji, odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencjach: o ducha pokuty i o trzeźwość w rodzinach.

2. Dzisiaj o godz. 15,00, tradycyjnie Koronka do Bożego Miłosierdzia, a później Msza św.

3. Jutro 4 kwietnia jest Liturgiczne Święto ku czci św. Kazimierza Królewicza, patrona naszej Archidiecezji. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia i polecamy ich w naszej modlitwie. Szczególnie pozdrawiamy Ks. Kazimierza Lenarta naszego rodaka. Życzymy Mu zdrowia, wszelkich potrzebnych darów Bożych i opieki Św. Patrona na każdy dzień.

4. U OO. Reformatów na ul. Reformackiej w Sanktuarium Św. Kazimierza już dzisiaj o godz. 16.15 będzie Msza św. Odpustowa ku czci św. Kazimierza.

5. W najbliższą środę rozpoczyna się Wielki Post. W naszym Kościele Msze św. z posypaniem głów popiołem będą o godz. 6.00, 6.30, 7.00, 7,30, 8.00, 9.00 o 17.00 i wieczorne o godz. 18.30 i o 20.00. W środę popielcową obowiązuje post. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, a dorosłych od 18 do 60 roku życia obowiązuje post ścisły, czyli można spożywać jeden posiłek do syta i dwa razy lekkie. W tym dniu nie ma żadnej dyspensy. W środę popielcową na Mszach św. tradycyjnie będą zbierane ofiary na pomoc dla biednych - jako nasza jałmużna postna.

6. W Wielkim Poście tradycyjnie będziemy uczestniczyć w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Droga Krzyżowa będzie w każdy piątek przed wieczorną mszą św. o godz. 18.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą w niedziele o godz. 16.00. Już w najbliższy piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową na godz. 18.00.

7. W piątek 8 marca w Kościele św. Marka o godz. 18.00 będzie konferencja przybliżająca postać błogosławionego Michała Giedrojcia, zakrystianina z Kościoła Św. Marka żyjącego w XV w. Po konferencji będzie Msza św. o 18.30 przy relikwiach i grobie bł. Michał Giedrojcia. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.

8. W najbliższą sobotę o godz. 11.30 w naszej Bazylice Klerycy Krakowskiego Seminarium Duchownego, rocznik III i IV przyjmą posługę LEKTORA i AKOLITY. Są to kolejne stopnie w formacji seminaryjnej przyszłych kapłanów. Mszy św. i Obrzędom będzie przewodniczył ks. bp Janusz Mastalski. Dla nas wszystkich będzie to okazja do modlitwy za Seminarium Duchowne naszej Archidiecezji.

9. Na kolejne dni tego tygodnia, wszystkim obecnym i Waszym rodzinom życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.