Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Koronka do Bożego Miłosierdzia, dzisiaj jak zwykle o godz. 15.00, Później Msza św., a o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszej Bazylice będzie w każdy piątek po Mszy św. o godz. 9.00 rano i wieczorem o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych pięknych i ważnych nabożeństwach pasyjnych. Chcemy zaakcentować, że od najbliższego piątku będzie dodatkowo nabożeństwo Drogi Krzyżowej rano po Mszy św. o 9.00 Szczególnie zapraszamy osoby starsze i wszystkich, którym taka pora odpowiada…

2. Parafialne rekolekcje Wielkopostne będą w piątym tygodniu Wielkiego Postu tj. od 7 kwietnia. Nauki będzie głosił Ks. dr Piotr Kroczek wykładowca Prawa Kanonicznego na Papieskim Uniwersytecie Jana Pawła II w Krakowie.

3. W tym roku także w Krakowie zostały wyznaczone Kościoły Stacyjne na Wielki Post. Każdego dnia w wyznaczonym Kościele będzie Msza św. pod przewodnictwem Biskupa. Jest to taka dodatkowa okazja dla mieszkańców naszego miasta do przeżywania Wielkiego Postu. Nasza Bazylika też jest Kościołem Stacyjnym, nabożeństwo z tej okazji będzie dopiero w sobotę przed Niedzielą Palmową. Wykaz kościołów Stacyjnych jest na stronie internetowej i na tablicy Ogłoszeń.

4. Szczególnie w Wielkim Poście apelujemy o roztropną pomoc biednym. Pomagać trzeba i należy, ale lepiej, gdy wspieramy Instytucje, Caritas czy Klasztory, które bezpośrednio udzielają pomocy biednym i bezdomnym. Wtedy mamy pewność, że nasza ofiara została spożytkowana na rzeczywistą pomoc. W Krakowie sieć pomocy biednym jest bardzo dobra. Pragniemy też zaproponować formę pomocy biednym i bezdomnym: Siostry Felicjanki na ul. Smoleńsk 4 prowadzą Społeczną Kuchnie im. S. Samueli: Zamiast dawać żebrzącym pieniądze, które mogą przeznaczyć na alkohol i narkotyki, można im wykupić talon na ciepły posiłek. Talon na ciepły posiłek, pierwsze i drugie za 10.00 zł. Takie talony są do nabycia w naszej zakrystii lub kancelarii albo w kuchni na ul. Smoleńsk 4. To jest rzeczywista pomoc, bo bezdomni przynajmniej nie chodzą głodni. Dając im pieniądze, czasem więcej Im szkodzimy, niż pomagamy. Wszystkim parafianom i modlącym się w naszym kościele, dziękujemy za wrażliwe serce…Bóg zapłać. Każda zbiórka charytatywna w naszym Kościele spotyka się z wielkim zrozumieniem. Tak było w ostatnie niedziele – Hospicjum ALMA SPEI dla dzieci, Kuchnia P. Sawickiej, czy w Środę Popielcową, jako nasza jałmużna postna na pomoc dla potrzebujących parafian. Za Wasza ofiarność dziękujemy. Jeśli są takie celowe, charytatywne zbiorki, my wcześniej o tym informujemy z ambony. Wątpliwa jest tez pomoc anonimowym osobom żebrzącym na ulicy czy przed kościołem… Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za wszelką roztropną pomoc, otwarte serce, zaufanie i zrozumienie.

5. Jeszcze raz zapraszamy chętnych do czytania Słowa Bożego na Mszy św. w niedziele. Przed mszą św. w zakrystii można zapoznać się tekstem, który ma być czytany… i uzgodnić z kapłanem, który odprawia Mszę św.

6. Od jutra (11 marca) do środy młodzież ze szkół średnich z terenu naszej parafii będzie przeżywać swoje rekolekcje wielkopostne. Część nauk będzie w kościele a cześć w szkole. W środę w naszej Bazylice będzie msza św. dla młodzieży na zakończenie rekolekcji. Dokładny program rekolekcji znany jest młodzieży. W tych dniach rekolekcji postarajmy się towarzyszyć młodzieży naszą modlitwą.

7. W czwartek po wieczornej Mszy św. będzie Adoracja prowadzona przez Studentów Stypendystów Fundacji Dzieła |Nowego Tysiąclecia. Tematem adoracji będą słowa OCZYSZCZENI.

8. Spotkanie Zespołu Charytatywnego i wszystkich, którzy chcą pomagać samotnym i potrzebującym będzie w najbliższy piątek o godz. 17.00 w Domu Katechetycznym..

9. Zawsze w Wielkim Poście wspomagamy Polskich Misjonarzy. Ofiary na ten cel można składać w tym tygodniu do skarbony za ławkami.

10. Dzisiaj w tyle Kościoła jest do nabycia Gazetka CHIT w cenie 2 zł. Jest tam wiele cennych treści wprowadzających nas w przeżywanie Wielkiego Postu. Zachęcamy a by zabrać do swojej rodziny, a po przeczytaniu przekazać sąsiadom..

11. Na pierwszy tydzień i kolejne dni Wielkiego Postu, wszystkim życzymy Bożego Błogosławieństwa i dobrego wykorzystania tego szczególnego czasu łaski… Szczęść Boże.

12. Jeśli ktoś w środę popielcową nie uczestniczył w obrzędzie posypania głowy popiołem, a chce przyjąć ten znak pokuty, prosimy po Mszy św. podejść do ołtarza, tu księża będą posypywać głowy popiołem, poświęconym w środę popielcową.

 

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.