Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1Dziś wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy  patronki młodzieży żeńskiej. O godz. o 15.00. odprawimy Nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego, które ofiarujemy za zmarłych zgłoszonych w naszej parafii na wypominki. Roczne wypominki są czytane w niedzielę w południe po modlitwie Anioł Pański, w listopadzie modlimy się codziennie wieczorem o 18.15 w kaplicy Pana Jezusa Ukrzyżowanego przed Najśw. Sakramentem.

 

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy;

w poniedziałek -  bł. Salomei, dziewicy

wtorek -  św. Rafała Kalinowskiego, zakonnika

w środę -  Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny

w czwartek -  św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej

w sobotę – świętych męczenników Andrzeja Dung – Lac, prezbitera i Towarzyszy

 

3. W środę po Mszy świętej wieczornej o godz. 19.15. w ramach VIII Dni Muzyki Kościelnej odbędzie się koncert Pieśni św. Hildegardy z Bingen. Szczegóły na plakacie w przedsionku Bazyliki.

 

4. W czwartek o godz. 19.00 w ramach ROKU WIARY zostanie wygłoszony wykład: Wiara w życiu i nauczaniu bł. Jana Pawła II. Wykład wygłosi Ks. prof. Jan Machniak z Uniwersytetu Jana Pawła II.

 

5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

 

6. W imieniu kobiet które same doświadczyły choroby nowotworowej i Towarzystwa „Amazonki” pragniemy zachęcić wszystkie panie do badań mamnograficznych, które nie są powodem wstydu czy strachu , ale najlepszym sposobem na zachowanie zdrowia i życia.

 

7. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały tydzień.

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.