Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1Dziś wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy  patronki młodzieży żeńskiej. O godz. o 15.00. odprawimy Nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego, które ofiarujemy za zmarłych zgłoszonych w naszej parafii na wypominki. Roczne wypominki są czytane w niedzielę w południe po modlitwie Anioł Pański, w listopadzie modlimy się codziennie wieczorem o 18.15 w kaplicy Pana Jezusa Ukrzyżowanego przed Najśw. Sakramentem.

 

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy;

w poniedziałek -  bł. Salomei, dziewicy

wtorek -  św. Rafała Kalinowskiego, zakonnika

w środę -  Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny

w czwartek -  św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej

w sobotę – świętych męczenników Andrzeja Dung – Lac, prezbitera i Towarzyszy

 

3. W środę po Mszy świętej wieczornej o godz. 19.15. w ramach VIII Dni Muzyki Kościelnej odbędzie się koncert Pieśni św. Hildegardy z Bingen. Szczegóły na plakacie w przedsionku Bazyliki.

 

4. W czwartek o godz. 19.00 w ramach ROKU WIARY zostanie wygłoszony wykład: Wiara w życiu i nauczaniu bł. Jana Pawła II. Wykład wygłosi Ks. prof. Jan Machniak z Uniwersytetu Jana Pawła II.

 

5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

 

6. W imieniu kobiet które same doświadczyły choroby nowotworowej i Towarzystwa „Amazonki” pragniemy zachęcić wszystkie panie do badań mamnograficznych, które nie są powodem wstydu czy strachu , ale najlepszym sposobem na zachowanie zdrowia i życia.

 

7. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały tydzień.

Losowe cytaty

Dlaczego zamartwiacie się i niepokoicie? Zostawcie mnie troskę o wasze sprawy, a wszystko się uspokoi. Zaprawdę mówię wam, że każdy akt prawdziwego, głębokiego i całkowitego zawierzenia Mnie wywołuje pożądany przez was efekt i rozwiązuje trudne sytuacje. Zawierzenie Mnie nie oznacza zadręczania się, wzburzenia, rozpaczania, a później kierowania do Mnie modlitwy pełnej niepokoju, bym nadążał za wami; zawierzenie to jest zamiana niepokoju na modlitwę. Zawierzenie oznacza spokojne zamknięcie oczu duszy, odwrócenie myśli od udręki i oddanie się Mnie tak, bym jedynie Ja działał, mówiąc Mi: Ty się tym zajmij.