Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisaij o godz. 15.00. odprawimy Nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego, które ofiarujemy za zmarłych zgłoszonych w naszej parafii na wypominki. Zostanie także odmówiona  Litania do Najśw. Serca P. Jezusa  z aktem poświęcenia się Chrystusowi Królowi.

 

2. Dzisiaj w liturgii wspominamy  i bł. Marii od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, zakonnicy założycielki zgromadzenia SS. Nazaretanek Dziś także wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy, patronki kolejarzy. Z tej okazji jutro o godz. 10.30 będzie dodatkowa  Msza św. z udziałem kolejarzy. Będziemy się modlić o Boże Błogosławieństwo dla kolejarzy i ich rodzin. 

 

3. W piątek święto św. Andrzeja Apostoła .W tym dniu przypadają imieniny naszych księży: Ks. prof. prałata Andrzeja Baczyńskiego i Ks. dr kanonika Andrzeja Scąbra. Drogim solenizantom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki patrona św. Andrzeja Apostoła.   Mszę św. w intencji naszych księży solenizantów odprawimy w piątek  o godz. 18.30.  W Święto św.  Andrzeja  nie obowiązuje post piątkowy.

 

4. W piątek po wieczornej Mszy św. będzie comiesięczne  spotkanie Kręgu Biblijnego. Zapraszamy do refleksji nad Słowem Bożym,  szczególnie jest to ważne w Roku Wiary, jaki przeżywamy w całym kościele.

 

5. Siostry Szarytki z ul Warszawskiej 8 zapraszają w najbliższą sobotę, 1 grudnia, na  Sympozjum związane z Rokiem Wiary. Dokładne informacje na tablicy ogłoszeń.

 

6. W przyszłą niedzielę rozpocznie się Adwent.  Na Mszy św. o godz. 9,30 zapalimy pierwszą świecę adwentową i poświęcimy opłatki wigilijne. Pragniemy poinformować parafian, że opłatki nie będą roznoszone do domów. Opłatki będzie można nabywać w zakrystii…. Zwyczajowo przy tej okazji składamy ofiarę, która przeznaczamy na utrzymanie służby kościelnej w ciągu całego roku. Zaznaczamy też, że parafia nikogo nie upoważnia do roznoszenia opłatków. Gdyby w naszych  domach pojawiły się osoby powołujące się na parafię, to ostrzegamy, że są to osoby, którym nie należy ufać.

 

7. W I niedzielę  ADWENTU Zespół charytatywny będzie zbierał ofiary na pomoc świąteczną dla biednych i potrzebujących z naszej parafii.

 

8. Od najbliższej niedzieli w naszej bazylice rozpoczną się  rekolekcje adwentowe przed  odpustem z okazji Uroczystości Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej, którą będziemy przeżywać  w sobotę 8 grudnia. Nauki na każdej  Mszy św. będzie głosił O. Andrzej Kukła od OO. Redemptorystów. Dokładne informacje o naukach rekolekcjach w przyszłym tygodniu,  podamy w niedzielę.

 

9. W okresie adwentu w naszej Bazylice, Roraty będą w niedzielę o godz. o 6.30,  a w dni powszednie o godz. 8.00 rano.

 

10. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i Bożego Błogosławieństwa na cały tydzień. Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.