Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj po każdej Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca Maja. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, później Nabożeństwo majowe z nowenną do św. Stanisława i ja zwykle Msza św. Dzisiaj po zakończeniu Mszy św. będzie Koncert pt. PAMIĘTAMY na cześć Ojca św. Jana Pawła II z okazji dziewięćdziesiątych dziewiątych Urodzin i także z okazji 70 rocznicy przybycia Ks. dra Karola Wojtyły na Wikariusza naszej parafii. Serdecznie Zapraszamy. Więcej informacji o Koncercie na plakatach

2. Jutro w liturgii wspomnienie Św. Apostołów Filipa i Jakuba.

3. W środę Uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika patrona Polski i naszej Archidiecezji. W środę Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz obchodzi imieniny. Wszystkim solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask i opieki świętych patronów. Pamiętajmy w modlitwach o naszych solenizantach.

4. W czwartek po Mszy św. wieczornej comiesięczna Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Studentów, Stypendystów Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia. Również w czwartek o godz. 15.30 będzie dodatkowa Msza św. z udziałem kolejarzy. Po Mszy św. spotkanie formacyjne dla Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich.

5. W tygodniu, nabożeństwa majowe każdego dnia po wieczornej Mszy św. Zachęcamy do udziału.

6. W drugi piątek miesiąca, maja (10 maja), Ks. Rektor zaprasza do kościoła św. Marka przy ul. św. Marka 10 na spotkanie z bł. Michałem Giedroyciem przy jego grobie i relikwiach. O godz.18.00 będzie można wysłuchać konferencji przybliżającej postać i duchowość Błogosławionego a o 18.30 podczas Eucharystii będziemy prosić Boga o potrzebne łaski przez jego wstawiennictwo.

7. Wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy św. i Waszym rodzinom, życzymy dobrej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały tydzień … Szczęść Boże.ZAPROSZENIE METROPOLITY NA PROCESJĘ KU CZCI ŚW. STANISŁAWA BM

12 maja 2019 roku w niedzielę o godzinie 8.30 z królewskiej Katedry na Wawelu do panteonu narodowego ojców Paulinów na Skałce w Krakowie, wyruszy tradycyjna procesja ku czci św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Uwieńczy ją uroczysta Eucharystia z udziałem nuncjusza apostolskiego w Polsce, Episkopatu Polski, władz państwowych i samorządowych. Mszy świętej na Skałce będzie przewodniczył i homilię wygłosi arcybiskup Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański. Ze względu na remonty w Krakowie, procesja wyjątkowo przejdzie inną trasą niż co roku. Publikujemy list metropolity krakowskiego arcybiskupa Marka Jędraszewskiego z zaproszeniem do udziału w uroczystościach.

Ukochani Archidiecezjanie!

Zbliża się uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej. Przygotowujemy się do niej, przeżywając nowennę ku Jego czci, odprawianą w królewskiej katedrze na Wawelu i we wspólnotach parafialnych. Kulminacyjnym punktem uroczystości będzie tradycyjna procesja z Wawelu na Skałkę, która odbędzie się w niedzielę 12 maja. Procesja ta, z udziałem Episkopatu Polski, wyruszy z wawelskiego wzgórza o godz. 8.30. Mszy świętej na Skałce będzie przewodniczył i homilię wygłosi arcybiskup Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański. Osobę Ojca Świętego będzie reprezentował Nuncjusz Apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio.

W tym roku z powodu remontu ulic: Stradom oraz Krakowskiej procesja przejdzie inną trasą niż zwykle. Pójdziemy ulicami: Podzamcze, Bernardyńską, bulwarami wiślanymi, Dietla, Augustiańską i Skałeczną. Trasa została uzgodniona w porozumieniu z urzędnikami Urzędu Miasta Krakowa. Przychylając się do ich sugestii, biorących pod uwagę możliwe duże utrudnienia komunikacyjne dla mieszkańców Krakowa, postanowiłem, że w tym roku po zakończeniu Mszy na Skałce nie będzie procesji powrotnej do katedry na Wawelu. Uroczystości ku czci św. Stanisława zakończymy przy ołtarzu Trzeciego Tysiąclecia.

Doroczna procesja z Wawelu na Skałkę i uroczysta Eucharystia są okazją do wielkiej wspólnotowej modlitwy. Niech więc i w tym roku połączy nas gorąca modlitwa za naszą Ojczyznę i za Kościół w Polsce, za wszystkich Rodaków w kraju i poza granicami. Będziemy prosić o pomyślność dla naszej Ojczyzny przez wstawiennictwo św. Stanisława Biskupa i Męczennika, który nazywany jest Ojcem i Opiekunem całej Ojczyzny, a także Patronem we wszystkich Jej potrzebach.

Proszę, aby w procesji ku czci św. Stanisława były reprezentowane wszystkie wspólnoty parafialne Archidiecezji Krakowskiej wraz ze swoimi duszpasterzami. Zapraszam zakony żeńskie i męskie, osoby konsekrowane, dzieci, młodzież, studentów, szkoły katolickie, duszpasterstwa, organizacje i stowarzyszenia katolickie, bractwa i ruchy, asysty procesyjne w strojach regionalnych. Proszę o udział w procesji ludzi nauki i kultury, przedstawicieli wyższych uczelni naszego miasta, władz państwowych i samorządowych. Niech jak najliczniejszy udział w niej będzie świadectwem naszej dojrzałej wiary i wdzięczności wobec Boga. Naśladując przykład św. Stanisława, św. Jana Pawła II, a także polskich świętych i błogosławionych, żyjmy na co dzień duchem Ewangelii, dając odważne świadectwo wiary i przynależności do Kościoła.

Z pasterskim błogosławieństwem
+ Abp Marek Jędraszewski
Metropolita Krakowski

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.