Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj w Krakowie, Uroczystości ku czci św. Stanisława biskupa i Męczennika - głównego patrona Polski. Przed południem tradycyjna procesja z Wawelu na Skałkę i Uroczysta Msza św. na Skałce o godz. 10.00 z udziałem Episkopatu i delegacji parafian z naszej Archidiecezji i całej Ojczyzny.

2. W naszej Bazylice o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i jak zwykle Msza św. o godz.15.15, a później nabożeństwo majowe.
W ciągu tygodnia zapraszamy na Nabożeństwa Majowe po wieczornej Mszy św.

3. Jutro 13 maja – pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Wieczorem o godz. 18.00 Różaniec, Msza św. z kazaniem i procesja z Figurką Matki Bożej Fatimskiej wokół Kościoła. Na procesje przynosimy świece z lampionami. Wszystkich czcicieli Matki Bożej, Serdecznie zapraszamy. W tym roku kazania będzie głosił Ks. dr Paweł Gałuszka dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin w naszej Archidiecezji.

4. W tym tygodniu wspominamy: -
- we wtorek liturgiczne Święto św. Macieja Apostoła
- w środę wspomnienie bł. Zofii Czeskiej, zakonnicy.
- w czwartek liturgiczne Święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski
- w sobotę wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego, kapłana.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask i opieki świętych patronów.

5. W najbliższą niedzielę, w naszej Bazylice, będzie I Komunia św. dla dzieci z klas III Katolickiej Szkoły św. Rodziny z Nazaretu z ul. Pędzichów. Zachęcamy, aby osoby, niezwiązane z I Komunią św., nie wybierały się w niedzielę na Mszę św. o godz. 9.30. O tej godzinie zapraszamy dzieci i ich rodziny.

6. Wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy św. i Waszym rodzinom, życzymy dobrej niedzieli, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały tydzień… Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.