Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj o godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia, a później Msza św. i nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa. W ciągu tygodnia nabożeństwa czerwcowe będą po wieczornej Mszy św.

2. W tym tygodniu w czasie nabożeństw czerwcowych będą odmawiane specjalne modlitwy przed Uroczystością Zesłania Ducha, którą będziemy obchodzić za tydzień w niedzielę.

3. W liturgii w tym tygodniu wspominamy
- w poniedziałek wspomnienie św. Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.
- w środę św. Bonifacego biskupa i męczennika.
- w piątek bł. Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka męczenników franciszkańskich, którzy zostali zamordowani w Peru w miejscowości Pariacoto w 1991r .
- w sobotę wspomnienie św. Jadwigi Królowej.

4. W tym tygodniu wypada I piątek miesiąca czerwca. Msze wotywne o godz. 8.00 i 18.30 i dodatkowa o 17.45 dla dzieci i młodzieży. O godz. 17.00 będzie koncert Chóru z Norwegii. Okazja do spowiedzi w I piatek od 6.00 do 9.30 i od 17.30 do 19.00.

5. Przypominamy:, że w najbliższą sobotę w Bazylice Mariackiej o godz. 11.00 Uroczystość Dziękczynienia za Beatyfikacją Bł. Michała Giedroycia zakrastaianina z Kościoła św. Marka. Bilety wstępu do Bazyliki Mariackiej na Mszę św. można otrzymać w zakrystii..

6. Wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy św. i Waszym rodzinom życzymy dobrej niedzieli i Bożego Błogosławieństwa na cały tydzień. Wszystkim życzymy Szczęść Boże…

Losowe cytaty

Dlaczego zamartwiacie się i niepokoicie? Zostawcie mnie troskę o wasze sprawy, a wszystko się uspokoi. Zaprawdę mówię wam, że każdy akt prawdziwego, głębokiego i całkowitego zawierzenia Mnie wywołuje pożądany przez was efekt i rozwiązuje trudne sytuacje. Zawierzenie Mnie nie oznacza zadręczania się, wzburzenia, rozpaczania, a później kierowania do Mnie modlitwy pełnej niepokoju, bym nadążał za wami; zawierzenie to jest zamiana niepokoju na modlitwę. Zawierzenie oznacza spokojne zamknięcie oczu duszy, odwrócenie myśli od udręki i oddanie się Mnie tak, bym jedynie Ja działał, mówiąc Mi: Ty się tym zajmij.