Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. W Uroczystość Zesłania Ducha św. można uzyskać odpust zupełny za pobożne odśpiewanie lub odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” i wypełnienie znanych warunków przy zyskiwaniu odpustów…

2. Dziś o godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia, później Msza św. i nabożeństwo czerwcowe… W tygodniu nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiamy po wieczornej Mszy św. Zapraszamy….

3. Jutro w poniedziałek, drugi dzień Zielonych Świąt. Jest to Święto Najświętszej Maryi Panny - Matki Kościoła. Msze św. będziemy odprawiać od godz. 6.00 do godz., 8.00 co pół godziny. Msze św. uroczyste z kazaniem będą godz. 8.00, 9.00, 11.00 i wieczorem o godz. 18.30. Serdecznie zachęcamy Wiernych do udziału we Mszy św. w dniu jutrzejszym.

4. W liturgii w tym tygodniu:
- we wtorek wspomnienie św. Barnaby, apostoła
- w środę wspomnienie błogosławionych męczenników Piotra Dańkowskiego kapłana i Towarzyszy,
- w czwartek święto Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, także wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i dokt. K-ła.
- w czwartek 13 czerwca, kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Zapraszamy na Różaniec Fatimski o godz. 18.00, później Msza św. z kazaniem i procesja.
- w piątek bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

5. W najbliższy czwartek o 15.30 będzie dodatkowa Msza św. i spotkanie formacyjne dla Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich.

6. W przyszłą niedzielę odbędzie się VII Marsz dla Życia i Rodziny w Krakowie. Początek godz. 10.00 z Placu Matejki później przez Rynek Główny i zakończenie w Parku Jordana, połączone z Piknikiem Rodzinnym. Przewidziane wiele atrakcji. Więcej informacji na plakatach.

7. Jest do nabycia nowa Gazetka CHIT. Jest to numer poświęcony 40-tej Rocznicy Pierwszej Pielgrzymki Jana Pawła II do Polski. Wiele archiwalnych, historycznych tekstów i zdjęć.. w cenie 2 złote

8. Za tydzień, Niedziela Najświętszej Trójcy, w naszej Archidiecezji kończy się Okres Spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej.

9. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i obfitych darów Ducha św. do dawania świadectwa wiary w rodzinach i środowisku naszej pracy…. Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.