Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj o godz. 15.00 - Koronka do Bożego Miłosierdzia i godz. 15.15 Msza Św. i ostatnie nabożeństwo czerwcowe.

2. Kalendarz liturgiczny tygodnia:
• W środę Liturgiczne Święto – św. Tomasza Apostoła,
• W czwartek rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej na Wawelu
• W sobotę wspomnienie Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej.

3. W tym tygodniu I Piątek miesiąca lipca. Msze św. z nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 8.00. wieczorem o godz. 18.30. Okazja do spowiedzi rano od 6.00 do 9.30. i wieczorem od 18.00 do 19.00.

4. W I sobotę miesiąca, Msza św. oraz Nabożeństwo Wynagradzające do Niepokalanego Serca Matki Bożej o godz. 9.00. Tradycyjnie zapraszamy także rodziny, które oczekują na narodzenie dziecka i te małżeństwa, które modlą się o dar potomstwa w rodzinie. W sobotę po Nabożeństwie zmiana tajemnic żywego Różańca.

5. W sobotę księża odwiedzą chorych w domu z Sakramentami Świętymi. Adresy prosimy zgłaszać w zakrystii i w kancelarii.

6. W miesiącach wakacyjnych – lipcu i sierpniu – Msze święte w dni powszednie w naszej Bazylice są odprawiane o godz. 6, 7, 8, 9 i wieczorem o 18.30.

7. Wszystkim odpoczywającym, wybierającym się na wakacje i urlopy oraz i pracującym, parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.

 

Losowe cytaty

Dlaczego zamartwiacie się i niepokoicie? Zostawcie mnie troskę o wasze sprawy, a wszystko się uspokoi. Zaprawdę mówię wam, że każdy akt prawdziwego, głębokiego i całkowitego zawierzenia Mnie wywołuje pożądany przez was efekt i rozwiązuje trudne sytuacje. Zawierzenie Mnie nie oznacza zadręczania się, wzburzenia, rozpaczania, a później kierowania do Mnie modlitwy pełnej niepokoju, bym nadążał za wami; zawierzenie to jest zamiana niepokoju na modlitwę. Zawierzenie oznacza spokojne zamknięcie oczu duszy, odwrócenie myśli od udręki i oddanie się Mnie tak, bym jedynie Ja działał, mówiąc Mi: Ty się tym zajmij.