Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj o godz. 15.00 - Koronka do Bożego Miłosierdzia i o godz. 15.15 - Msza Św.

2. Kalendarz liturgiczny tygodnia:
• W poniedziałek – św. Jana z Dukli kapłana
• W czwartek liturgiczne Święto św. Benedykta opata, patrona Europy
• W piątek wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika
• W sobotę wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

3. W najbliższą sobotę - 13 lipca zapraszamy na NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE. O godz. 18 różaniec a o godz.18.30 Msza Św. i procesja.

4. Przypominamy, że w miesiącach wakacyjnych – lipcu i sierpniu – Msze święte w dni powszednie w naszej Bazylice są odprawiana o godz. 6, 7, 8, 9 i 18.30.

5. Dzisiaj Stowarzyszenie „DOBROSŁAW” przeprowadza zbiórkę na rzecz 12-letniej Julii, która cierpi na guza mózgu i utratę wzroku. Wymaga ciągłej i kosztownej rehabilitacji. Prosimy o wsparcie na ten cel.

6. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz pracującym, parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Dlaczego zamartwiacie się i niepokoicie? Zostawcie mnie troskę o wasze sprawy, a wszystko się uspokoi. Zaprawdę mówię wam, że każdy akt prawdziwego, głębokiego i całkowitego zawierzenia Mnie wywołuje pożądany przez was efekt i rozwiązuje trudne sytuacje. Zawierzenie Mnie nie oznacza zadręczania się, wzburzenia, rozpaczania, a później kierowania do Mnie modlitwy pełnej niepokoju, bym nadążał za wami; zawierzenie to jest zamiana niepokoju na modlitwę. Zawierzenie oznacza spokojne zamknięcie oczu duszy, odwrócenie myśli od udręki i oddanie się Mnie tak, bym jedynie Ja działał, mówiąc Mi: Ty się tym zajmij.