Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego sakramentu.
O g. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i później jak zwykle Msza św.

2. We wtorek 6 sierpnia Uroczystość Przemienienia Pańskiego. Ze Wzgórza Wawelskiego wyruszy XXXVIII Krakowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Rano o godz. 7.00 Metropolita Krakowski Abp Marek Jędraszewski, odprawi Mszę świętą na rozpoczęcie pielgrzymki. Ok. godz. 9.30 pielgrzymi będą przechodzić przez pl. Matejki i przed naszą Bazyliką. Będzie można ich pozdrowić i polecić swoje intencje. Przez sześć dni będziemy duchowo łączyć się z pielgrzymami oraz razem modlić się przez wstawiennictwo Matki Bożej w intencji Kościoła, naszej Ojczyzny, w intencji polskich rodzin oraz o powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego.

3. Z okazji Święta Przemienienia Pańskiego we wtorek w Kościele Księży Pijarów na ul. Pijarskiej 2, jest uroczystość. Suma odpustowa o godz. 19.00. Księża Pijarzy serdecznie zapraszają..

4. W liturgii wspominamy
- w czwartek św. Dominika, kapłana
- w piątek liturgiczne święto św. Teresy Benedykty od Krzyża /Edyty Stein/, dziewicy i męczennicy, patronki Europy.
- w sobotę liturgiczne święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
- w niedzielę św. Klary dziewicy.

5. W dniach od 6-14 sierpnia w Krakowie odbywać się będzie kolejna edycja festiwalu Musica Divina. W niektórych Kościołach odbędą się koncerty z muzyką sakralną z wykonaniu Artystów ze Słowacji, Belgii, Korsyki i Rosji.
Dokładne informacje o terminie i miejscu koncertów są podane na plakacie przy wyjściu z kościoła.

6. Wszystkim obecnym na Mszy św. a także gościom, turystom i odpoczywającym na wakacjach życzymy dobrego, niedzielnego wypoczynku. Wszystkim solenizantom i solenizantkom tego tygodnia życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. SZCZĘŚĆ BOŻE.

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.