Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a później Msza św. jak w każdą niedzielę..

2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:

- we wtorek 13 sierpnia - liturgiczne święto Matki Bożej Kalwaryjskiej. Także w naszej Bazylice będzie Nabożeństwo Fatimskie. Tradycyjnie o godz. 18.00 Różaniec Fatimski i Msza św. z kazaniem, a później procesja z Figurką Matki Bożej. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

- w środę - św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika

- w czwartek 15 sierpnia -Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. Msze święte w naszej bazylice będziemy odprawiać według porządku niedzielnego. Po każdej mszy św. będzie poświęcenie ziół i kwiatów. Suma Odpustowa w Bazylice Mariackiej w czwartek o godz. 18.30.

- w sobotę - liturgiczne Święto św. Jacka, kapłana, patrona naszej Archidiecezji. Suma odpustowa u OO. Dominikanów o godz. 12.00.

3. Uroczystości Odpustowe w Kalwarii Zebrzydowskiej rozpoczną się w najbliższy piątek. Dokładny program i informacje są na plakatach i w intrenecie.

4. W tym roku także Wydziel Kultury Urzędu Miasta Krakowa organizuje NOC CRACOVIA SACRA – 14 i 15 sierpnia będą różne wystawy i koncerty w najważniejszych Bazylikach Krakowa. Dokładny program wydarzeń na plakatach i na stronie internetowej. W naszej Bazylice już w środę 14 sierpnia od godz. 16.00 i 15 sierpnia w czwartek po każdej Mszy św. będzie można obejrzeć Wstawę związaną papieżem św. Janem Pawłem II z akcentem 70 rocznicy przybycia Ks. Dra Karola Wojtyły do naszej parafii, jako wikariusza. Ks. Karol Wojtyła przybył do nas, jako młody kapłan z Niegowici w 1949 roku… Z tej też okazji w Uroczystość Wniebowzięcia o godz. 20.45 będzie Koncert w wykonaniu Artystki z Warszawy Pani Niny Nowak. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy i na koncert….

5. Wszystkim życzymy dobrego przeżycia niedzieli i dni świątecznych, życzymy dobrego wypoczynku w gronie rodzinnym, i niech Mam towarzyszy Boże Błogosławieństwo i opieka Matki Bożej Wniebowziętej na każdy dzień tego tygodnia…Wszystkim solenizantom i solenizantkom składamy serdeczne życzenia.... Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.