Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, później Msza św.

2. W liturgii w tym tygodniu wspominać będziemy:
- w poniedziałek Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Po Mszy św. o 8.00, 9.00 i po wieczornej odmówimy Akt zawierzenia naszego Narodu Matce Bożej.
- we wtorek św. Moniki
- w środę św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła,
- w czwartek wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

3. Informujemy, że Pielgrzymka Rodzin naszej Archidiecezji do Kalwarii Zebrzydowskiej w tym roku będzie w niedzielę 8 września. Jeśli będą chętni, to z naszej parafii zorganizujemy wspólny wyjazd Busem na pielgrzymkę. Więcej informacji podamy za tydzień w niedzielę.

4. Msze św. na rozpoczęcie Roku Szkolnego będą 2 września w następny poniedziałek: O godz. 8.00 dla młodzieży z 41 Liceum Ogólnokształcącego młodzież ze szkoły na ul. Basztowej, o godz. 9.30 dla młodzieży z X Liceum Ogólnokształcącego i o 11.00 dla katolickiej Szkoły św. Rodziny. Więcej informacji podamy za tydzień.

5. Wszystkim obecnym na Mszy św. i Waszym rodzinom życzymy dobrego niedzielnego wypoczynku. W tym czasie kończących się wakacji niech nam towarzyszy Boże Błogosławieństwo i opieka Matki Bożej. Szczególną modlitwą otaczamy wracających z wakacji i urlopów oraz dzieci i młodzież, którzy w następnym tygodniu rozpoczną Nowy Rok Szkolny.

Losowe cytaty

Dlaczego zamartwiacie się i niepokoicie? Zostawcie mnie troskę o wasze sprawy, a wszystko się uspokoi. Zaprawdę mówię wam, że każdy akt prawdziwego, głębokiego i całkowitego zawierzenia Mnie wywołuje pożądany przez was efekt i rozwiązuje trudne sytuacje. Zawierzenie Mnie nie oznacza zadręczania się, wzburzenia, rozpaczania, a później kierowania do Mnie modlitwy pełnej niepokoju, bym nadążał za wami; zawierzenie to jest zamiana niepokoju na modlitwę. Zawierzenie oznacza spokojne zamknięcie oczu duszy, odwrócenie myśli od udręki i oddanie się Mnie tak, bym jedynie Ja działał, mówiąc Mi: Ty się tym zajmij.