Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj wypada 80-ta rocznica wybuch II wojny światowej. Modlimy się za poległych, którzy oddali życie za Ojczyznę. Módlmy się o wolność od konfliktów na całym świecie, a szczególnie o spokój zgodę i jedność w naszej ojczyźnie. W tej intencji będziemy odmawiać dzisiaj o 15.00 Koronkę do Bożego Miłosierdzia, później jak zwykle Msza św.

2. Jutro rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego.
Z tej okazji w naszej bazylice będą Msze św.:
- o godz. 8.00 dla uczniów i Liceum z Rynku Kleparskiego i dla innych Szkół Ponadgimnazjalnych: Zespołu Szkół Ogólnokształcących z ul. Basztowej.
- o godz. 9.30 Liceum X - z ul. Wróblewskiego
- o godz. 11.00, Msza św. dla uczniów Katolickiej Szkoły im. Św. Rodziny z Nazaretu z ul. Pędzichów.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
- we wtorek św. Grzegorz Wielkiego papieża i doktora Kościoła
- w przyszłą niedzielę liturgiczne Święto Narodzenia Najśw. Maryi Panny - Suma odpustowa u OO. Karmelitów na Pisaku o godz. 18.00.

4. Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie serdecznie zaprasza na XXVII Pielgrzymkę Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie się w najbliższą niedzielę 8 września . Tematem tegorocznego pielgrzymowania są słowa św. Jan Pawła II z Listu do Rodzin „Oblubieniec jest z nami” Pielgrzymka tradycyjnie rozpocznie się Drogą Krzyżową przy stacji u Piłata o godz. 9.00. Następnie o godz. 11.00 Metropolita Marek Jędraszewski odprawi Mszę św., podczas której zgromadzeni małżonkowie odnowią swoje przyrzeczenia małżeńskie.
- Z naszej Parafii organizujemy wyjazd na Pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii. Bardzo serdecznie zapraszamy i zachęcamy, aby się zapisywać. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Wyjazd z placu kościelnego w niedzielę, o godz. 7.00.

5. W tym tygodniu I Piątek miesiąca września. Msze św. wotywne o 8.00 i wieczorem o 18.30, dodatkowa dla dzieci i młodzieży o godz. 17.30. Okazja do spowiedzi w piątek rano od 6.00 do 9.30 i wieczorem od 17.00 do 19.00.

6. W pierwszą sobotę o godz. 9.00 Msza św. z modlitwami wynagradzającymi Niepokalanemu Sercu N.M.P. Zapraszamy także rodziny, które modlą się o dar potomstwa i te, które oczekują na narodzenie dziecka. Na tę Mszę św. zapraszamy także należących do Żywego Różańca na Comiesięczną Zmiankę Różańcową. Od tej soboty zmianki żywego różańca będą zawsze w pierwsza sobotę miesiąca po Mszy św. o g. 9.00.

7. W sobotę odwiedzimy chorych z sakramentami św., adresy prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

8. Za dwa tygodnie w sobotę 14 września w Łagiewnikach odbędzie się XVII Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy rodziny kolejarzy, także emerytów. Dokładny program podany na plakatach i poniżej.

9. Spotkanie Zespołu Charytatywnego będzie w czwartek o godz. 17.00. Zapraszamy chętnych do pomocy osobom starszym i samotnym.

10. Od jutra naszej Bazylice Msze św. w dni powszednie będą odprawiane tak, jak przed wakacjami. O godz. 6.00, 6.30, 7.00, 7.30, 8.00, 9.00 i 18.30. W niedziele Msze św. będą odprawiane bez zmian.

11. W związku ze zamianami Kapłanów w naszej Archidiecezji, pragniemy poinformować, że decyzją ks. Arcybiskupa Metropolity z naszej parafii odszedł Ks. Łukasz Kubas, który pomagał w duszpasterstwie w naszej parafii przez 6 lat, za tę pomoc serdecznie ks. Łukaszowi dziękujemy.
Jednocześnie informujemy, że do naszej parafii został skierowany Ks. Tomasz Stec , który będzie wikariuszem na ½ etatu i także będzie pracował w Kurii Metropolitalnej jako zastępca Ekonoma Diecezji. Serdecznie witamy ks. Tomasza i życzymy Bożego błogosławieństwa w tym nowym etapie posługi kapłańskiej. Szczęść Boże.

12. Zarząd Fundacji Panteon Narodowy zaprasza do kościoła św. Piotra i Pawła przy ul. Grodzkiej na Mszę św. za zmarłych Kryptologów, którzy złamali Kod ENIGMY, w najbliższy piątek o godz. 11.00. Specjalne zaproszenia można odebrać w tyle kościoła za ławkami.

13. Na nowy tydzień pracy i nauki, życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej, szczególnie dzieciom i młodzieży. Szczęść Boże...

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.