Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj obchodzimy Święto Narodzenia N.M.P. W modlitwie łączymy się z rodzinami, które uczestniczą w XXVII Pielgrzymce Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej. Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa św. Jana Pawła II z Listu do Rodzin - „Oblubieniec jest z nami”. Mszy św. o godz. 11.00 w Kalwarii Zebrzydowskiej będzie przewodniczył Metropolita Krakowski ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski.

2. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, i Msza św.

3. Dziś rozpoczyna się IX Tydzień Wychowania Chrześcijańskiego. Każdego dnia na Mszy św. wieczornej będziemy modlić się o potrzebne łaski i błogosławieństwo oraz opiekę Matki Bożej dla rodziców i wychowawców, którzy bezpośrednio uczestniczą w procesie wychowania.

4. Zapraszamy chłopców z klas 3 Szkoły Podstawowej i starszych, którzy chcieliby pełnić zaszczytną funkcję ministranta w naszej bazylice. Zapisy dzisiaj po Mszach w zakrystii. Pierwsze spotkanie dla wszystkich ministrantów będzie w środę o 18.00.

5. W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy:
- w poniedziałek wspomnienie Bł. Anieli Salawy, dziewicy
- w czwartek wspomnienie Najświętszego imienia Maryi
- w piątek św. Jana Chryzostoma biskupa i doktora kościoła.
- W piątek, jak w każdym miesiącu 13–tego o godz. 18.00 Różaniec Fatimski, później będzie Msza św. z kazaniem i procesja z Figurką Matki Bożej Fatimskiej. Serdecznie zapraszamy…
- w sobotę liturgiczne Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. U Księży Misjonarzy na ul. św. Filipa msza św. o godz. 17.30 i modlitwy ku czci Pana Jezusa Milatyńskiego.
- w odpowiedzi na prośbę Ks. Arcybiskupa w sobotę po wieczornej Mszy św. w naszej Bazylice będzie Nabożeństwo Drogi Krzyżowej z racji święta podwyższenia Krzyża Świętego
- w sobotę Kościele św. Krzyża Odpust – Suma o godz. 17.00.

6. W sobotę 14 rzęśnia XVII Pielgrzymka Kolejarzy do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Początek o 10.00. Msza św. o godz. 12.00. Dokładne informacje poniżej.

7. W miesiącu wrześniu w kościołach naszej archidiecezji są zbierane ofiary do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Dzisiaj w tyle Kościoła jest skarbonka, do której można składać ofiary na tę Katolicką Uczelnię w Lublinie. W imieniu Ks. Rektora i studentów, wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

8. Wszystkim obecnym na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej na cały tydzień… Szczęść Boże.


Losowe cytaty

Panie Jezu, dziękuję Ci za wszystkie dary, którymi nas obdarzasz, za Twą opatrzność, która nad nami czuwa. Proszę, doprowadź nas do Swojego Królestwa, a tu na ziemi, racz Panie nadal zajmować się wszystkimi naszymi sprawami, naszymi radościami i problemami. Jezu kocham Ciebie, Jezu ufam Tobie. Twoja wola niech się stanie tak na ziemi jak i w Niebie, teraz, zawsze i na wieki wieków. Amen.