Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Koronka do Bożego Miłosierdzia dzisiaj o godz. 15.00, a później Msza św.

2. Dzisiejsza, trzecia niedziela września obchodzona jest w Polsce, jako Dzień Środków Społecznego Przekazu. Modlitwą otaczamy dziennikarzy i wszystkich pracujących w mediach, aby byli ludźmi prawdy i odpowiedzialni za przekazywane słowo. A my starajmy się roztropnie korzystać z mediów…

3. W liturgii w tym tygodniu wspominać będziemy:
- w poniedziałek świętych męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa
- w środę liturgiczne Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski i młodzieży.
- w czwartek wspomnienie św. Januarego, biskupa i męczennika.
- w piątek św. Andrzeja i towarzyszy, męczenników Koreańskich.
- w sobotę liturgiczne święto św. Mateusza apostoła i ewangelisty.

4. W czwartek o 15.30 będzie Msza św. i spotkanie formacyjne dla Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich..

5. Dziękujemy ks. Jackowi Krzemieniowi ze Wspólnoty Chleb Życie za wygłoszone dziś Słowo Boże i świadectwo służby dla biednych. Składamy serdeczne podziękowania parafianom i wszystkim obecnym za zrozumienie i złożone ofiary na ten szlachetny cel przy wyjściu z kościoła.

6. Solenizantów tego tygodnia serdecznie pozdrawiamy i będziemy polecać ich w modlitwie. Wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy św., życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały tydzień.... Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Dlaczego zamartwiacie się i niepokoicie? Zostawcie mnie troskę o wasze sprawy, a wszystko się uspokoi. Zaprawdę mówię wam, że każdy akt prawdziwego, głębokiego i całkowitego zawierzenia Mnie wywołuje pożądany przez was efekt i rozwiązuje trudne sytuacje. Zawierzenie Mnie nie oznacza zadręczania się, wzburzenia, rozpaczania, a później kierowania do Mnie modlitwy pełnej niepokoju, bym nadążał za wami; zawierzenie to jest zamiana niepokoju na modlitwę. Zawierzenie oznacza spokojne zamknięcie oczu duszy, odwrócenie myśli od udręki i oddanie się Mnie tak, bym jedynie Ja działał, mówiąc Mi: Ty się tym zajmij.