Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dziś o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, później jak zwykle Msza św.

2. W tym tygodniu inauguracja Roku Akademickiego na Wyższych Uczelniach.
- w czwartek o godz. 9.00 w naszej Bazylice Ks. Arcybiskup Metropolita Marek Jędraszewski odprawi Mszę św. dla Politechniki Krakowskiej i Akademii Sztuk Pięknych, uczelni należących do naszej parafii.

3. W liturgii wspominamy:
- w poniedziałek św. Hieronima kapłana i doktora kościoła
- we wtorek św. Teresy od Dzieciaka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.
- w środę Świętych Aniołów Stróżów.
- w piątek św. Franciszka z Asyżu.
- w sobotę św. S. Faustyny Kowalskiej.
Wszystkim solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia.

4. W tym tygodniu wypada I piątek miesiąca października Msze św. wotywne do Serca Pana Jezusa będą o godz. 8.00 i 18.30. Dodatkowa Msza św. o godz. 17.30 dla dzieci i młodzieży. Okazja do spowiedzi w I piątek rano 6,00 do 9.30 i wieczorem od 17.00 do 19.00.

5. W pierwszą sobotę miesiąca, zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.00 i na Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Matki Bożej. Zapraszamy rodziny, które modlą się dar potomstwa i rodziców, którzy oczekują na narodzenie dziecka.. Po nabożeństwie będzie także Zmianka Tajemnic Żywego Różańca.

6. Chorych w domu z sakramentami św. odwiedzimy w najbliższą sobotę.. Adresy zgłaszamy w zakrystii lub kancelarii.

7. W najbliższą środę 2 października nasza Parafia jest zaproszona na Nocną Adorację do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia do Kaplicy Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Adoracja rozpoczyna się o 21.00 i trwa do 6.00 rano. Serdecznie zachęcamy, choć na chwilę osobistej modlitwy w tej wyjątkowej atmosferze. Można tam przybyć na jedną godzinę, na dwie lub więcej, według czasu i możliwości….. Taka Adoracja Nieustanna trwa w Sanktuarium od śmierci Jana Pawła II, Każdego dnia i każdej nocy przybywają tam na modlitwę kolejne parafie naszej Archidiecezji … serdecznie zapraszamy….

8. W październiku, od wtorku, każdego dnia w naszej Bazylice będzie Nabożeństwo Różańcowe o godz. 18.00, przed wieczorną Mszą. Ks. Arcybiskup Metropolita w swoim Liście Pasterskim, który w naszym kościele będzie czytany w późniejszym czasie, zachęca i zaprasza nas do Maratonu Modlitwy za Kościół i za naszą Ojczyznę. W październiku odmawiajmy każdego dnia różaniec, a od listopada przed wieczorną Mszą św. będziemy uczestniczyć w adoracji Najświętszego Sakramentu i modlitwie przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II. Będziemy o tym przypominać.

9. Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Różańcowej na nowy tydzień i cały miesiąc październik…..Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Panie Jezu, dziękuję Ci za wszystkie dary, którymi nas obdarzasz, za Twą opatrzność, która nad nami czuwa. Proszę, doprowadź nas do Swojego Królestwa, a tu na ziemi, racz Panie nadal zajmować się wszystkimi naszymi sprawami, naszymi radościami i problemami. Jezu kocham Ciebie, Jezu ufam Tobie. Twoja wola niech się stanie tak na ziemi jak i w Niebie, teraz, zawsze i na wieki wieków. Amen.