Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dziś o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, później jak zwykle Msza św.

2. W tym tygodniu inauguracja Roku Akademickiego na Wyższych Uczelniach.
- w czwartek o godz. 9.00 w naszej Bazylice Ks. Arcybiskup Metropolita Marek Jędraszewski odprawi Mszę św. dla Politechniki Krakowskiej i Akademii Sztuk Pięknych, uczelni należących do naszej parafii.

3. W liturgii wspominamy:
- w poniedziałek św. Hieronima kapłana i doktora kościoła
- we wtorek św. Teresy od Dzieciaka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.
- w środę Świętych Aniołów Stróżów.
- w piątek św. Franciszka z Asyżu.
- w sobotę św. S. Faustyny Kowalskiej.
Wszystkim solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia.

4. W tym tygodniu wypada I piątek miesiąca października Msze św. wotywne do Serca Pana Jezusa będą o godz. 8.00 i 18.30. Dodatkowa Msza św. o godz. 17.30 dla dzieci i młodzieży. Okazja do spowiedzi w I piątek rano 6,00 do 9.30 i wieczorem od 17.00 do 19.00.

5. W pierwszą sobotę miesiąca, zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.00 i na Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Matki Bożej. Zapraszamy rodziny, które modlą się dar potomstwa i rodziców, którzy oczekują na narodzenie dziecka.. Po nabożeństwie będzie także Zmianka Tajemnic Żywego Różańca.

6. Chorych w domu z sakramentami św. odwiedzimy w najbliższą sobotę.. Adresy zgłaszamy w zakrystii lub kancelarii.

7. W najbliższą środę 2 października nasza Parafia jest zaproszona na Nocną Adorację do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia do Kaplicy Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Adoracja rozpoczyna się o 21.00 i trwa do 6.00 rano. Serdecznie zachęcamy, choć na chwilę osobistej modlitwy w tej wyjątkowej atmosferze. Można tam przybyć na jedną godzinę, na dwie lub więcej, według czasu i możliwości….. Taka Adoracja Nieustanna trwa w Sanktuarium od śmierci Jana Pawła II, Każdego dnia i każdej nocy przybywają tam na modlitwę kolejne parafie naszej Archidiecezji … serdecznie zapraszamy….

8. W październiku, od wtorku, każdego dnia w naszej Bazylice będzie Nabożeństwo Różańcowe o godz. 18.00, przed wieczorną Mszą. Ks. Arcybiskup Metropolita w swoim Liście Pasterskim, który w naszym kościele będzie czytany w późniejszym czasie, zachęca i zaprasza nas do Maratonu Modlitwy za Kościół i za naszą Ojczyznę. W październiku odmawiajmy każdego dnia różaniec, a od listopada przed wieczorną Mszą św. będziemy uczestniczyć w adoracji Najświętszego Sakramentu i modlitwie przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II. Będziemy o tym przypominać.

9. Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Różańcowej na nowy tydzień i cały miesiąc październik…..Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.