Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Przeżywamy Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. Dzisiaj w naszej Bazylice kazania głoszą Księża Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej. Po Mszy św. będą rozdawane Kalendarze Misyjne na 2019 rok. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na Misje, które prowadzą OO. Oblaci w różnych zakątkach świata. W ciągu tygodnia na nabożeństwach różańcowych o godz. 18.00 będziemy się modlić w intencjach Misji i Misjonarzy.

2. Dzisiaj o godz.15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a po Mszy św. Nabożeństwo Różańcowe w intencji Misji.

3. We wtorek liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II - Uroczystości odpustowe w Sanktuarium na Białych Morzach w Łagiewnikach. W tym dniu msze św. będą tam o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 17.00 z procesją różańcową, którą odprawi Metropolita ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski. Kustosz Sanktuarium zaprasza wiernych do uczestnictwa w odpuście.

4. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Na wypominki roczne przyjmujemy w zakrystii lub w kancelarii. Wypominki na miesiąc listopad możemy składać do skarbonki w tyle bazyliki. Są tam wystawione kartki, na których można wypisać swoich zmarłych. Za ofiary składane z racji wypominków serdecznie dziękujemy…

5. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa... Zachęcamy do codziennej modlitwy różańcowej w rodzinach. W ciągu tygodnia do kościoła zapraszamy, na nabożeństwo różańcowe na godz. 18.00.

 

Losowe cytaty

Dlaczego zamartwiacie się i niepokoicie? Zostawcie mnie troskę o wasze sprawy, a wszystko się uspokoi. Zaprawdę mówię wam, że każdy akt prawdziwego, głębokiego i całkowitego zawierzenia Mnie wywołuje pożądany przez was efekt i rozwiązuje trudne sytuacje. Zawierzenie Mnie nie oznacza zadręczania się, wzburzenia, rozpaczania, a później kierowania do Mnie modlitwy pełnej niepokoju, bym nadążał za wami; zawierzenie to jest zamiana niepokoju na modlitwę. Zawierzenie oznacza spokojne zamknięcie oczu duszy, odwrócenie myśli od udręki i oddanie się Mnie tak, bym jedynie Ja działał, mówiąc Mi: Ty się tym zajmij.