Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj po każdej Mszy św. Adoracja Najświętszego sakramentu z racji I niedzieli Listopada. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Msza św. jak zwykle o godz. 15.15.
W dni powszednie, w kaplicy Adoracji, w miesiącu listopadzie przed wieczorną Mszą św., przed godz. 18.00, będą czytane wypominki i będziemy się modlić się za zmarłych zgłoszonych na wypominki listopadowe.

2. Od jutra w naszej Bazylice rozpoczynamy MARATON MODLITEWNY, do którego zachęca Ks. Arcybiskup Metropolita Marek Jędraszewski. We wszystkich kościołach naszej Archidiecezji, na pół godziny przed wieczorną Mszą św. będzie Adoracja Najśw. Sakramentu, dziesiątek różańca i litania do św. Jana Pawła II. Takie nabożeństwa odbywać się będą każdego dnia do końca 2020 roku. W ten sposób, na modlitwie będziemy przeżywać Setną Rocznicę urodzin Św. Jana Pawła II, a także będziemy prosić Boga za Kościół Powszechny, za Ojca św. Franciszka, za Kościół w Polsce, za naszą Ojczyznę i za rodziny naszej Parafii… Zachęcamy, aby w miarę możliwość włączać się w tę modlitwę.

3. W liturgii w tym tygodniu
- poniedziałek wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa
- w sobotę liturgiczne Święto Rocznicy Poświęcenia Rzymskiej Bazyliki Laterańskiej.

4. Zmarł Ks. Jacek Pietruszka, pochodził z naszej Parafii. W 1991 roku w tej Bazylice odprawiał Msze św. Prymicyjną. Przed trzema laty świętował Jubileusz 25-lecia Kapłaństwa. Od kilku lat pełnił funkcje Dyrektora Muzeum Dom Rodzinny Ojca św. Jana Pawła II w Wadowicach. Miał 52 lata, od pół roku walczył z chorobą nowotworową. Pogrzeb św. + Ks. Jacka Pietruszki rozpocznie się w Wadowicach w piątek 8 listopada…. Zaś w sobotę 9 listopada o godz. 11.00 będzie Msza św. pogrzebowa w naszej Bazylice i odprowadzenie na Cmentarz Rakowicki do Rodzinnego Grobu. Dokładne informacje o pogrzebie będą w najbliższych dniach na klepsydrach…
Prosimy o modlitwę za zmarłego Kapłana naszego Rodaka…

5. Wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli i Bożego Błogosławieństwa na nadchodzący listopadowy tydzień… Szczęść Boże.

 

Losowe cytaty

Dlaczego zamartwiacie się i niepokoicie? Zostawcie mnie troskę o wasze sprawy, a wszystko się uspokoi. Zaprawdę mówię wam, że każdy akt prawdziwego, głębokiego i całkowitego zawierzenia Mnie wywołuje pożądany przez was efekt i rozwiązuje trudne sytuacje. Zawierzenie Mnie nie oznacza zadręczania się, wzburzenia, rozpaczania, a później kierowania do Mnie modlitwy pełnej niepokoju, bym nadążał za wami; zawierzenie to jest zamiana niepokoju na modlitwę. Zawierzenie oznacza spokojne zamknięcie oczu duszy, odwrócenie myśli od udręki i oddanie się Mnie tak, bym jedynie Ja działał, mówiąc Mi: Ty się tym zajmij.