Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, później Msza św.

2. W dni powszednie w kaplicy Adoracji, od godz. 18.00 jest modlitwa, razem ze Św. Janem Pawłem II, przed wieczorną Mszą św., Modlimy się za Kościół, za Papieża Franciszka i naszą Ojczyznę. W modlitwie polecamy także zmarłych zgłoszonych na wypominki.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy:
w poniedziałek – Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy
we wtorek – bł. Salomei, zakonnicy
w środę św. Rafała Kalinowskiego, kapłana
w czwartek - wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny
w piątek - św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki śpiewu kościelnego

4. Trwają III Światowe Dni Ubogiego zainicjowanie przez Papieża Franciszka.. W Krakowie od czwartku odbywają się W Kościele Mariackim dzisiaj o godz. 13.00 Ks. Arcybiskup odprawi Mszę św. dla ubogich. Na Małym Rynku w Namiocie Spotkania, ubodzy i bezdomni otrzymują konieczną pomoc, psychologiczną prawną i medyczną, są tam też różne spotkania dla ubogich…
Dzisiaj przy Kościołach naszej Archidiecezji są zbierane ofiary na pomoc dla ubogich i na organizacje Dnia Ubogiego w Krakowie. Za składane ofiary do puszek przy wyjściu z kościoła w imieniu wszystkich potrzebujących serdecznie dziękujemy.

5. Wszystkim obecnym na Mszy św. życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały tydzień. Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Panie Jezu, dziękuję Ci za wszystkie dary, którymi nas obdarzasz, za Twą opatrzność, która nad nami czuwa. Proszę, doprowadź nas do Swojego Królestwa, a tu na ziemi, racz Panie nadal zajmować się wszystkimi naszymi sprawami, naszymi radościami i problemami. Jezu kocham Ciebie, Jezu ufam Tobie. Twoja wola niech się stanie tak na ziemi jak i w Niebie, teraz, zawsze i na wieki wieków. Amen.