Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w rekolekcjach adwentowych i odpuście ku czci Matki Bożej Niepokalanej.

 

2. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a później jak każdej niedzieli o godz. 15.15 Msza św.

 

3. W czwartek przypada wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy. Jest to dzień imienin naszej S. Łucji pracującej w zakrystii. Z tej okazji składamy Siostrze najserdeczniejsze życzenia: Niech Bóg przez wstawiennictwo św. Łucji darzy obfitością swych łask w życiu osobistym i zakonnym. Przy okazji dziękujemy za pełną poświęcenia pracę w naszym kościele. Dziękujemy za piękne dekoracje ołtarzy w naszej bazylice. Msza św. w intencji Siostry Łucji będzie we czwartek o godz. 8.00.

 

4. W piątek wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła. Mszę św. o godz. 8.00 ofiarujemy w intencji naszego Ks. Profesora Jana Kracika. Z okazji imienin życzymy Czcigodnemu Księdzu Profesorowi zdrowia i obfitości łask Bożych oraz opieki Świętego Patrona w pracy naukowej i w życiu osobistym.

 

5. W najbliższą środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. wieczornej od godz. 19.00 do 20,00 będzie dodatkowo Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazji Roku Wiary. Adoracje poprowadzą Siostry Szarytki z ul Warszawskiej 11. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

6. W środę po wieczornej Mszy św. będzie spotkanie w Domu katechetycznym dla pracowników nauki – Dawna Piwniczka..

 

7. Za tydzień w niedzielę o godz. 16.15 będzie spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Serdecznie wszystkich członków Rady zapraszamy.

 

8. Świece Caritas, Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom są do nabycia u Pań z Zespołu Charytatywnego przy wyjściu z bazyliki. Koszt świec u producenta: mała 5 zł, a duża po 15 zł. Złożona większa ofiara jest przeznaczona na pomoc dzieciom z biednych rodzin. Świeca kupiona w każdym roku ma swoją wymowę, bo w ten sposób włączamy się w charytatywną pomoc dzieciom. Zapalona świeca na wigilijnym stole mówi o naszej solidarności z biedniejszymi.

 

9. Bardzo dziękujemy za złożone ofiary w ubiegłą niedzielę na pomoc świąteczną dla biednych i samotnych parafian. Panie zebrały do puszek kwotę 2460 zł. Bóg zapłać.

 

10. Poświęcone opłatki na wigilię można nabywać w zakrystii lub kancelarii .

 

11. Za dwa tygodnie, w sobotę 22 grudnia, przed świętami odwiedzimy chorych z sakramentami świętymi. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

 

12. Dzisiaj w całej Polsce łączymy się w modlitwie i wspieramy ofiarami Kościół na Kresach Wschodnich. W tyle Kościoła za ławkami jest Skarbonka, do której można składać ofiary na ten cel.

 

13. Wszystkim obecnym na Mszy św. i Waszym rodzinom życzymy dobrej niedzieli… Niech Matka Boża prowadzi nas przez kolejne dni Adwentu…. Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Panie Jezu, dziękuję Ci za wszystkie dary, którymi nas obdarzasz, za Twą opatrzność, która nad nami czuwa. Proszę, doprowadź nas do Swojego Królestwa, a tu na ziemi, racz Panie nadal zajmować się wszystkimi naszymi sprawami, naszymi radościami i problemami. Jezu kocham Ciebie, Jezu ufam Tobie. Twoja wola niech się stanie tak na ziemi jak i w Niebie, teraz, zawsze i na wieki wieków. Amen.