Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia a później Msza św. o 15.15

2. W okresie Adwentu w naszej Bazylice będą odprawiane Msze św. Roratnie w ciągu tygodnia o godz. 8.00, a w niedzielę o 6.30. Dodatkowo w środę będą roraty o godz. 16.30 z udziałem dzieci ze świetlicy.

3. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: we wtorek św. Franciszka Ksawerego, kapłana, w piątek św. Mikołaja, biskupa, w sobotę św, Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła

4. Za tydzień w niedzielę 8 grudnia, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. - drugi odpust w naszym kościele. Maryję Niepokalaną czcimy w obrazie Matki Bożej Brzemiennej, który jest w bocznym ołtarzu po prawej stronie. Msze św. będą odprawiane jak w każdą niedzielę. O godz. 12.15 uroczysta Suma Odpustowa z udziałem naszej Kolegiackiej Kapituły i Kapłanów z Dekanatu Kraków – Centrum. Mszy św. będzie przewodniczył ks. dr Dariusz Guziak z Kościoła św. Krzyża, który w tym roku świętuje jubileusz 25-lecia kapłaństwa.
Adwentowe nauki rekolekcyjne i przed odpustem będą od czwartku godz. 18.30 oraz w piątek i sobotę o godz. 9.00 i 18.30 i w niedzielę na każdej Mszy św. W piątek na godz. 9.00 zapraszamy chorych i starszych, na Mszę św. z nauka rekolekcyjną. Będzie też okazja do spowiedzi świętej i przyjęcia Sakramentu Namaszczenia Chorych. Po tym nabożeństwie w piątek zapraszamy chorych i starszych Parafian na adwentowe spotkanie na plebanii. W Sobotę o 9.00 będzie Msza św. z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Matki Bożej, po zakończeniu zmiana tajemnic Żywego Różańca.
Wszystkich modlących się w naszej Bazylice i wszystkich parafian zapraszamy do udziału rekolekcjach. Niech to będą dni modlitwy i refleksji tegorocznego Adwentu, a także przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia.
Jak zawsze, 8 grudnia modlimy się o poszanowanie życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci. Po Mszy św. odpustowej od godz. 14.00 do wieczornej Mszy św. - Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Siostry z poszczególnych Domów zakonnych naszej parafii. Program modlitwy adoracyjnej przed Najświętszym Sakramentem i program rekolekcji jest wywieszony na tablicy ogłoszeń… Jest także na stronie internetowej naszej parafii… Wszystkich serdecznie zapraszamy.

5. W tym tygodniu wypada I piątek miesiąca grudnia. Msze św. Wotywne do Najśw. Serca Pana Jezusa o 8.00, 18.30 i dodatkowa o godz. 17.30. Okazja do spowiedzi od 6.00 do 9.30 i wieczorem od 17.00 do 19.0

6. Poświęcone opłatki, Świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom… można już dzisiaj nabywać w zakrystii…..będą także w kolejne niedziele Adwentu

7. Za dwa tygodnie, w sobotę 14 grudnia, odwiedzimy chorych w domu z sakramentami świętymi, przed świętami Bożego Narodzenia, szczególnie zależy nam na osobach, które z racji wieku nie mogą przyjść do kościoła. Adresy chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii. Nie będzie odwiedzin w I sobotę.

8. W przyszłą niedziele, Panie z Zespołu Charytatywnego będą zbierać ofiary do puszek na pomoc świąteczną – Dar Serca, dla biednych i samotnych parafian. Wszystkim ofiarodawcom już góry dziękujemy za wrażliwość i gest miłosierdzia.. Bóg zapłać.

9. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej będzie w najbliższą sobotę 7 grudnia o godz.16.30 na plebanii. Serdecznie zapraszamy należących do Rady.

10. W tyle Kościoła i w zakrystii jest do nabycia nowy numer Gazetki CHIT. Jest tam wiele cennych informacji związanych z Nowym Rokiem Liturgicznym. Koszt druku gazetki 2 zł.

11. Siostry Nazaretanki, jak w każdy I poniedziałek miesiąca zapraszają jutro do modlitwy w intencji rodzin naszej Parafii. Na Mszy św. o godz. 18.30. Siostry podejmą modlitwę liturgiczną. Serdecznie zachęcamy do udziału…

12. Msza św. za Śp. + ks. Andrzeja Baczyńskiego z okazji IV rocznicy śmierci będzie jutro o 18.30.

13. Wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy św. i Waszym rodzinom życzymy dobrej niedzieli… Niech Matka Boża Niepokalana prowadzi nas przez kolejne dni Adwentu…. Szczęść Boże..

 

Losowe cytaty

Bóg wymaga raczej spełnienia najdrobniejszego obowiązku, jaki nam wyznaczono, niż najżarliwszego pragnienia czynienia rzeczy, do których nas nie powołano.