Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj 8 grudnia, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. - drugi odpust w naszym kościele. O godz. 12.15 uroczysta Suma Odpustowa z udziałem naszej Kolegiackiej Kapituły i Kapłanów z Dekanatu Kraków – Centrum. Mszy św. będzie przewodniczył ks. dr Dariusz Guziak z Kościoła św. Krzyża, który w tym roku świętuje jubileusz 25-lecia kapłaństwa.
Jak zawsze, 8 grudnia modlimy się o poszanowanie życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci. Po Mszy św. odpustowej od godz. 14.00 do wieczora z wyłączeniem Mszy św. o 15.15 - Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Siostry z poszczególnych Domów zakonnych naszej parafii. Program modlitwy adoracyjnej przed Najświętszym Sakramentem jest wywieszony na tablicy ogłoszeń…..Jest także na stronie internetowej naszej parafii……Wszystkich serdecznie zapraszamy. Bardzo dziękujemy ks. Tomaszowi Podlewskiemu Z Częstochowy za wygłoszone nauki rekolekcyjne od czwartku w naszym Kościele i za dzisiejsze kazania na wszystkich Mszach św. serdecznie dziękujemy……BÓG ZAPŁAĆ.

2. Dzisiaj Panie z Zespołu Charytatywnego zbierać ofiary do puszek na pomoc świąteczną – Dar Serca, dla biednych i samotnych parafian. Wszystkim ofiarodawcom już góry dziękujemy za wrażliwość i gest miłosierdzia.. Bóg zapłać.

3. W przyszłą niedziele u Pań z Zespołu Charytatywnego będą do nabycia, Świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. W zakrystii można już dzisiaj nabywać Opłatki Wigilijne i świece Caritas.

4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
- w czwartek, św. Łucji, dziewicy i Męczennicy. Naszej Zakrystiance, Siostrze Łucji z okazji Imienin składamy serdeczne życzenia i dziękujemy za wielkie oddanie w pracy dla naszego Kościoła. To, że nasz Kościół jest tak czysty i zadbany, ołtarze udekorowane, to w dużej mierze zasługa S. Łucji. Bóg zapłać i życzymy Siostrze zdrowia i wszelkiej pomyślności.
- w piątek, Św. Jana od krzyża, kapłana i doktora Kościoła.

5. W czwartek o 15.30 Msza św. i spotkanie formacyjne dla Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich…

6. Za tydzień w sobotę 14 grudnia, odwiedzimy przed Świętami Bożego Narodzenia naszych chorych parafian w domu, z sakramentami świętymi. Adresy chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

7. W naszej Bazylice Msze święte roratnie są odprawiane w niedzielę o 6.30, a od poniedziałku do soboty o godz. 8.00. Dodatkowo w tę środę będą roraty o godz. 16.30 z udziałem dzieci ze świetlicy.

8. Ks. Proboszcz z Parafii św. Jacka z ul. Radzikowskiego w Krakowie, składa podziękowania za ofiary na cele budowy nowego Kościoła złożone w ubiegłą niedzielę. Zebrał kwotę 10 550 zł. Bóg zapłać.

9. W tyle za ławkami jest skarbonka, do której można składać ofiary przeznaczone na pomoc Kościołowi katolickiemu na Wschodzie Europy. Jak zawsze w druga niedzielę Adwentu, modlitwą i ofiarami wyrażamy naszą solidarność z Kościołem na kresach Wschodnich. Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

10. Z okazji Uroczystości Najśw. Rodziny z Nazaretu, pragniemy zaprosić małżonków, którzy w tym roku obchodzili swój Jubileusz Małżeński lub okrągłą rocznicę małżeństwa. Uroczysta Msza św. Jubileuszowa ze specjalnym błogosławieństwem dla małżonków, będzie w niedzielę 29 grudnia o godz. 11.00. Bardzo prosimy, aby w zakrystii lub kancelarii zgłosić te małżeństwa, które wezmą udział w tej Mszy św., byśmy mogli ich osobiście powitać i przygotować okolicznościowe pamiątki.

11. Wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy św. i Waszym rodzinom, życzymy dobrej niedzieli… Niech Matka Boża prowadzi nas przez te ostatnie dwa tygodnie Adwentu i pamiętajmy o duchowym przygotowaniu do Świąt Bożego Narodzenia.... Szczęść Boże.

Losowe cytaty

Panie Jezu, dziękuję Ci za wszystkie dary, którymi nas obdarzasz, za Twą opatrzność, która nad nami czuwa. Proszę, doprowadź nas do Swojego Królestwa, a tu na ziemi, racz Panie nadal zajmować się wszystkimi naszymi sprawami, naszymi radościami i problemami. Jezu kocham Ciebie, Jezu ufam Tobie. Twoja wola niech się stanie tak na ziemi jak i w Niebie, teraz, zawsze i na wieki wieków. Amen.