Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca stycznia.

2. Jutro Uroczystość Objawienia Pańskiego – Święto Trzech Króli. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Jest to Święto obowiązujące i jest to dzień wolny od pracy. W tym dniu modlimy się za Misje i ofiarami wspieramy Misjonarzy. W Trzech Króli poświęca się kadzidło i kredę. Przed Mszą św. będzie można nabyć kadzidło w zakrystii. W święto Trzech Króli na Mszy św. o 15.15 będzie śpiew Chór Salawa. Po Mszy św. będzie koncert Kolęd…Serdecznie zapraszamy… informacje są też na plakacie przy wejściu do Bazyliki.

3. Jak wspominał Ks. Arcybiskup w komunikacie, po raz kolejny, Orszak Trzech Króli, w którym uczestniczą, między innymi, Szkoły Katolickie Krakowa, wyruszy z Placu Matejki ok. godz. 11.00. Wszystkich uczestników Orszaku zapraszamy najpierw na Mszę św. o godz. 9.30 do naszego Kościoła. Orszak przejdzie z Pl. Matejki, koło Barbakanu, ul. Floriańską do Rynku Głównego. Każdy może włączyć się do Orszaku Trzech Króli. Zapraszamy szczególnie dzieci z rodzicami. Zakończenie Orszaku na Rynku Głównym.

Plan kolędy na najbliższe dni:

wtorek - 7 stycznia - ul. Krowoderska, pozostałe kamienice od nr 3 do 49 oraz ul. Szlak kamienice nr 14, 14b, 16b, 16a, 17, 18, 19, 20, 22, 23, 28, 30, 31, 34,36,38.
środa - 8 stycznia - ul. Szlak (29, 35, 37, 41, 47, 50A, 51, 53, 55, 57, 59, 63, 77)
ul. Helclów 3 – 23. ul. Pędzichów28
Czwartek - 9 stycznia – ul. Helclów 25, ul. Pędzichów pozostała część,
Pl. Słowiański, ul. Wróblewskiego.
Piątek - 10 stycznia – ulice: św. Filipa, Krótka, Basztowa, Krzywa 3,7,13
Sobota - 11 stycznia – ulice: Warszawska, Rynek Kleparski, Pawia, Zacisze, i Worcela,
Poniedziałek - 13 stycznia – Pl. Matejki, ul. Krzywa 6, 9, 10, 11,12,
ul. Paderewskiego, Ogrodowa i Kurniki.

4. Ministranci zawiadamiają każdą rodzinę o planowanej wizycie duszpasterskiej odpowiednim wyprzedzeniem. Plan kolędy jest także na stronie internetowej naszej parafii
W okresie kolędowym tradycyjnie zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.15 szczególnie te rodziny, które odwiedziliśmy z wizytą duszpasterską w minionym tygodniu.

5. W Domu Ks. Arcybiskupa Metropolity w sobotę 11 stycznia będzie spotkanie opłatkowe dla Kolejarzy i ich rodzin. Najpierw będzie Msza św. o godz. 9.00 w kaplicy na ul. Franciszkańskiej 3, a później Kolędowanie u Ks. Arcybiskupa… Zapraszamy Pracowników kolei oraz Rencistów i Emerytów.

6. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa w Nowym 2020 Roku. W rodzinach nadal radujmy się, tą wyjątkową atmosferą Świąt Bożego Narodzenia i śpiewajmy kolędy.


Komunikat Metropolity Krakowskiego

W najbliższy poniedziałek, 6 stycznia, w uroczystość Objawienia Pańskiego, ulicami Krakowa, już po raz 13. przejdzie Orszak Trzech Króli. Tradycja organizowania tego wydarzenia o charakterze ewangelizacyjnym narodziła się w Warszawie, dzięki Stowarzyszeniu Wspierania Edukacji i Rodziny „Sternik”, prowadzącemu szkoły na różnym poziomie kształcenia. Pierwszy Orszak Trzech Króli odbył się tam w 2009 r. Rok później, dzięki inicjatywie i zaangażowaniu rodziców związanych z krakowskim „Sternikiem”, Orszak Trzech Króli udało się też zorganizować w naszym mieście. 6 stycznia 2010 r. w tych niezwykłych ulicznych jasełkach wzięło udział ok. 2 tys. osób. W kolejnych latach orszak systematycznie rozwijał się, a w jego szeregach szło nawet 20 tys. osób, które w kulminacyjnym momencie, przed sceną ustawioną na Rynku Głównym, oddawały pokłon Dzieciątku Jezus.

Gorąco zachęcam do uczestnictwa w orszaku również i tym roku. Orszak Trzech Króli w Krakowie jak zawsze podzielony będzie na trzy mniejsze orszaki, które wyruszą z trzech różnych punktów miasta, by spotkać się na Rynku Głównym, na scenie ustawionej przed Ratuszem. Orszak czerwony, europejski, rozpocznie się po Mszy św. odprawionej o godz. 10.00 w katedrze na Wawelu. Na Rynek Główny tradycyjnie poprowadzi go metropolita krakowski. Orszak niebieski, afrykański, wyjdzie z pl. Matejki, po Mszy św. odprawionej o godz. 9.30 w bazylice św. Floriana. Orszak zielony, azjatycki, wyruszy natomiast po Mszy św. odprawionej o godz. 10 w kościele św. Stanisława Kostki na Dębnikach. Ważną częścią orszaku jest też jego wymiar charytatywny – jego uczestnicy od lat wspierają bowiem prowadzone przez oo. kapucynów Dzieło Pomocy św. Ojca Pio.

Spotkajmy się więc na kolędniczym szlaku świętując na ulicach naszego miasta uroczystość Objawienia Pańskiego, a nade wszystko ogłaszając całemu światu Dobrą Nowinę o tym, że Jezus Chrystus narodził się w Betlejem.

Wszystkim uczestnikom krakowskiego Orszaku Trzech Króli z serca błogosławię.

+Marek Jędraszewski

Arcybiskup Metropolita Krakowski

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.