Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj kończy się liturgicznie Okres Bożego Narodzenia, ale w tradycji polskiej pozostajemy w tej świątecznej atmosferze, do 2 lutego będziemy śpiewać Kolędy.

2. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a później jak zwykle Msza św.

3. Za tydzień o 15.15 będzie Koncert Kolęd w wykonaniu Chóru LEGE ARTIS. Serdecznie zapraszamy na wspólne kolędowania

4. W najbliższych dniach Księża zakończą Wizytę Duszpasterską w rodzinach naszej parafii. Pozostały jeszcze jutro w poniedziałek: Pl. Matejki, ul. Krzywa 6, 9, 10, 11,12, Paderewskiego, Ogrodowa i Kurniki i w kolejnych dniach nowe bloki nr 39 przy Al. 29 listopada. Z nowych bloków prosimy rodziny, które chcą zaprosić Kapłana z wizytą duszpasterską o zgłoszenia w kancelarii, zakrystii lub telefonicznie.
Wszystkim, którzy nas przyjęli z tegoroczną kolędą, serdecznie dziękujemy i życzymy, aby Boże błogosławieństwo towarzyszyło naszym Rodzinom przez cały Nowy Rok. Dziękujemy za złożone ofiary w czasie kolędy, z których część przekazujemy na cele diecezjalne: na misje, pomoc charytatywną, na Caritas, na utrzymanie domu dla chorych księży i pomoc dla Misjonarzy. Bóg zapłać.. Gdyby się okazało, że ktoś z parafian został pominięty, albo w wyznaczonym terminie nie mógł przyjąć księdza, to bardzo prosimy, o zgłoszenia dzisiaj w zakrystii, podając adres i telefon. W najbliższych dniach, księża umówią się telefonicznie na dogodny termin i będą jeszcze uzupełniać kolędę u tych rodzin, które o to poproszą.

5. W czwartek będzie dodatkowa Msza św. o godz. 15.30 a później spotkanie formacyjne dla Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich. Zapraszamy pracowników Kolei Państwowych.

6. „Życzliwymi bądźmy” to hasło tegorocznego Tygodnia Modlitw o jedność Chrześcijan, zaczerpnięte z Dziejów Apostolskich. Tydzień miłosierdzia obchodzony będzie od 18 do 25 stycznia. W Krakowie centralne nabożeństwo ekumeniczne pod przewodnictwem Metropolity abpa Marka Jędraszewskiego odbędzie się w niedzielę 19 stycznia o godz. 15.00 w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach. Program wszystkich wydarzeń znajduje się na plakacie przy wejściu do Kościoła…W naszej Bazylice Nabożeństwo Ekumeniczne będzie za tydzień w poniedziałek 20 stycznia o godz. 18.00. Więcej informacji podamy w przyszłą niedzielę.

7. Wszystkim obecnym na Mszy św. życzymy Bożego Błogosławieństwa. Radujmy się jeszcze tą wyjątkową atmosferą Świąt Bożego Narodzenia, a w rodzinach nadal śpiewajmy piękne polskie kolędy. Szczęść Boże

Losowe cytaty

Panie Jezu, dziękuję Ci za wszystkie dary, którymi nas obdarzasz, za Twą opatrzność, która nad nami czuwa. Proszę, doprowadź nas do Swojego Królestwa, a tu na ziemi, racz Panie nadal zajmować się wszystkimi naszymi sprawami, naszymi radościami i problemami. Jezu kocham Ciebie, Jezu ufam Tobie. Twoja wola niech się stanie tak na ziemi jak i w Niebie, teraz, zawsze i na wieki wieków. Amen.