Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Dzisiaj o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a później Msza św.

2. W liturgii w tym tygodniu wspominać będziemy:
- We wtorek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła. W tym dniu nasz wikariusz ks. Tomasz Stec obchodzi imieniny. Składamy serdeczne życzenia ks. Tomaszowi, wszelkich potrzebnych Bożych darów do pełnienia zleconych zadań w biurze Ekonoma Kurii Metropolitalnej. Niech towarzyszy zdrowie, opieka Matki Bożej i patrona św. Tomasza.

- W piątek wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana.

- W przyszłą niedzielę – 2 lutego, Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. To także Dzień Życia Konsekrowanego. Centralne uroczystości w Krakowie będą w Bazylice Mariackiej. O godz. 17.00 modlitewne czuwanie, a o 18.30 Msza św. Już tradycyjnie, 2 lutego naszą modlitwą i ofiarami do puszek, wspieramy klasztory kontemplacyjne. W Krakowie jest kilka klasztorów Kontemplacyjnych: SS. Klaryski na ul Grodzkiej, SS. Karmelitanki na ul. Kopernika i na ul. Łobzowskiej, SS. Wizytki na ul. Krowoderskiej, SS. Norbertanki na Salwatorze i na Bielanach męski Klasztor Kamedułów. Bracia i Siostry Klauzurowe, dużą cześć dnia poświęcają modlitwie za Kościół, za Ojczyznę i za nasze rodziny. W dniu 2 lutego, to my wspieramy klasztory klauzurowe modlitwą i naszą ofiarą.

3. Z racji I soboty miesiąca lutego, Msza św. oraz Nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca Matki Bożej o godz. 9.00. Tradycyjnie zapraszamy także rodziny, które oczekują na narodzenie dziecka i te małżeństwa, które modlą się o dar potomstwa w rodzinie. Po nabożeństwie zmianka Tajemnic Żywego Różańca

4. Chorych w domu, księża odwiedzą w najbliższą sobotę. Adresy prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii.

5. Bardzo dziękujemy OO. Kapucynom i Woluntariuszom z Fundacji Dzieła św. O. Pio, za informacje jak, wiele dobrego ta Fundacja robi dla biednych i potrzebujących w naszym mieście Krakowie… Dziękujemy za z dzisiejsze odwiedziny naszej parafii i za wszelkie dobro, jakie czynicie dla bezdomnych… Bóg zapłać.

6. W ubiegłą niedzielę p. Sawicka i wolontariuszki zebrały do puszek 9 500 zł. na utrzymanie kuchni wydającej obiady dla potrzebujących. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za wrażliwość i gest miłosierdzia.

7. Od 3 lutego rozpocznie się rekrutacja do Przedszkola Sióstr Miłosierdzia przy ul. Warszawskiej 6. Zainteresowanych Rodziców zapraszamy do kontaktu z Przedszkolem. Szczegóły na plakacie…

8. Trwa konieczny remont Organów w naszym kościele. Uprawniona firma dokonuje czyszczenia piszczałek, dlatego dzisiaj P. Organista używa innego instrumentu, Fisharmonii by inicjować śpiewy podczas nabożeństw. Remont ma trwać ok 5 tygodni.

9. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i Bożego Błogosławieństwa. Ten ostatni tydzień do 2 lutego w naszych rodzinach śpiewajmy jeszcze nasze polskie kolędy i przeżywajmy tę wspaniałą tajemnicę Bożego narodzenia. Dzieciom i młodzieży życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku na czas Ferii Zimowych, które wczoraj się rozpoczęły… Szczęść Boże.

 

Losowe cytaty

Bóg wymaga raczej spełnienia najdrobniejszego obowiązku, jaki nam wyznaczono, niż najżarliwszego pragnienia czynienia rzeczy, do których nas nie powołano.