Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, którą odmawiamy w każdą niedzielę o godz. 15.00. Później jak zwykle Msza św. o 15.15.

2. W liturgii - w poniedziałek wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.
- we wtorek 11 lutego wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, i zarazem XXVIII Światowy Dzień Chorego.
- w piątek liturgiczne święto Świętych Cyryla Mnicha i Metodego biskupa, patronów Europy i wspomnienie św. Walentego.

3. U Księży Misjonarzy, u naszych sąsiadów, przy ul. św. Filipa jutro odbędą się uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej z Lourdes. O godz. 9.00 msza św. z kazaniem, a Uroczysta Suma o godz. 17.30 W czasie tych Mszy św. będzie udzielany Sakramentem Namaszczenia Chorych. Książa Misjonarze zapraszają do wspólnej modlitwy z okazji Światowego Dnia Chorych. W naszej Bazylice w tym dniu nie będzie specjalnego nabożeństwa dla chorych. Zachęcamy by udać się do Księży Misjonarzy szczególnie osoby samotne, chore, a także ci, którzy opiekują się chorymi. Nabożeństwo dla chorych w naszym kościele będzie w czasie rekolekcji wielkopostnych.

4. W przyszłą niedzielę 16 lutego o godz. 15.15 będzie Msza św. w intencji Małżeństw, które w 2019 roku zawierały Sakrament Małżeństwa w naszej Bazylice. Serdecznie zapraszamy Małżonków wraz ze swoimi rodzinami do wspólnej modlitwy o Boże błogosławieństwo w życiu małżeńskim i rodzinnym. Modlić się będziemy w przededniu liturgicznego wspomnienia św. Walentego patrona zakochanych i młodych rodzin. Zapraszamy także narzeczonych, którzy planują swój ślub najbliższym czasie. W naszym kościele jest obraz i ołtarz poświęcony czci św. Walentego.

5. Ks. Jacek Ozdoba nasz wikariusz obchodzi w poniedziałek swoje imieniny. Ks. Jackowi dziękując za wieloletnią i gorliwą posługę w naszej Bazylice otaczamy Go serdeczną modlitwą i życzymy zdrowia i Bożej opieki na każdy dzień. Nich Matka Boża i Święty Patron wypraszają potrzebne łaski.

6. Wszystkim obecnym dzisiaj na Mszy św. i Waszym rodzinom, życzymy Bożego błogosławieństwa, na każdy dzień nowego tygodnia. Szczęść Boże

7. Informacje o Jubileuszu 100-tnej rocznicy Urodzin św. Jana Pawła II w naszej Bazylice.
Na prośbę abpa Marka Jędraszewskiego, z okazji Jubileuszu 100-tnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły, Penitencjaria Apostolska w Rzymie udzieliła Odpustu Zupełnego wiernym pielgrzymującym i nawiedzającym Kościoły związane ze Św. Janem Pawłem II w Archidiecezji Krakowskiej. Wśród tych Kościołów Jubileuszowych jest nasza Bazylika św. Floriana. Jak już wiemy w tej świątyni ks. dr Karol Wojtyła był wikariuszem w latach 1949–1951.
Jest to dla nas wyróżnienie i radość, bo w naszym Kościele do 31 grudnia 2020 roku będzie można zyskiwać Odpust Zupełny pod zwykłymi warunkami /Spowiedź sakramentalna, Komunia Eucharystyczna i modlitwa w intencji Papieża/.
Warunkiem zyskania odpustu jest pobożne uczestnictwo w obchodach jubileuszowych lub poświęcenie odpowiedniego czasu na pobożne rozważanie przy relikwiach św. Jana Pawła II, zakończone modlitwą Ojcze nasz…, wyznaniem wiary… oraz wezwaniami do Matki Bożej i św. Jana Pawła II.
Osoby starsze, chorzy, którzy z obiektywnych przyczyn nie mogą nawiedzić wskazanych jubileuszowych kościołów, mogą zyskać łaskę odpustu, „jeśli włączą się duchowo w obchody jubileuszowe, ofiarując miłosiernemu Bogu swoje modlitwy i cierpienia oraz doświadczane przez nich życiowe niedogodności”.
Pełny tekst Dekretu w tej sprawie jest wywieszony na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej naszej parafii.
Zapraszamy, więc do naszej Bazyliki każdego dnia na modlitwę przy ołtarzu i relikwiach świętego Jana Pawła II, aby przygotowując się do Jubileuszu, zyskiwać Odpust Zupełny, który możemy także ofiarować za dusze w czyśćcu cierpiące i zmarłych z naszych rodzin, a przede wszystkim podążać za św. Janem Pawłem drogami świętości.
Zgodnie z poleceniem Metropolity, przed wieczorną Mszą św. już od Adwentu trwa Maraton Modlitewny za wstawiennictwem św. Jana Pawła w Kaplicy Adoracji, a od Wielkiego Postu po Mszy św. o godz. 9.00 każdego dnia będziemy modlić się przy ołtarzu i relikwiach św. Jana Pawła II, a później będzie rozpoczęcie Adoracji i Koronka do Bożego Miłosierdzia… O tym będziemy jeszcze informować…
Niech świadomość, że modlimy się w Kościele Jubileuszowym pomoże nam dobrze przygotować się do przeżywania Jubileuszu 100-tnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II i w ten sposób pogłębiajmy naszą wiarę i budujmy przyjaźń z Chrystusem, Jego Matką Maryją i całym Kościołem świętym. Wykorzystajmy w tym roku tę wielką okoliczność i przywilej Kościoła Jubileuszowego. SERDECZNIE ZACHĘCAMY.

Losowe cytaty

Nie musisz nic robić, by Mi się przypodobać. Wystarczy, że Mnie bardzo kochasz, bo Ja kocham Cię bezgranicznie. Mów do Mnie tak, jakbyś rozmawiał ze swoim przyjacielem.