Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ

Aktualności

1. Koronka do Bożego Miłosierdzia, dzisiaj jak zwykle o godz. 15.00, Później o 15.15 Msza św. w intencji Małżeństw, które w 2019 roku zawierały Sakrament Małżeństwa w naszej Bazylice. Serdecznie zapraszamy młodych Małżonków wraz ze swoimi rodzinami do wspólnej modlitwy o Boże błogosławieństwo w życiu małżeńskim i rodzinnym. Modlić się będziemy z okazji liturgicznego wspomnienia św. Walentego patrona zakochanych i patrona rodzin. Zapraszamy także narzeczonych, którzy planują swój ślub w najbliższym czasie.

2. We wtorek 18 lutego wypada 7 rocznica śmierci Ks. prałata Jana Czyrka długoletniego proboszcza tej parafii. Zapraszamy na Mszę w Jego intencji, we wtorek o godz. 9.00.

3. W najbliższy czwartek o godz. 14.00 będzie dodatkowa Msza św. z udziałem Kolejarzy, a po Mszy św. spotkanie formacyjne dla Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich.

4. W tym tygodniu, w sobotę liturgiczne święto Katedry Św. Piotra Apostoła

5. Zapraszamy Osoby chętne do czytania Słowa Bożego na Mszach św. w niedziele. Udział i pomoc świeckich jest bardzo cenna i ważna w liturgii To świadczy o naszym zaangażowaniu w modlitwę i uwielbienie Boga. Wystarczy przed Mszą św. w zakrystii zgłosić chęć czytania i tam można przygotować się do czytania….Bardzo serdecznie zachęcamy..

6. Trwają zapisy do Przedszkola Sióstr Szarytek. Dokładne informacje dla zainteresowanych w gablotce przy wejściu do Bazyliki i u Sióstr w Przedszkolu przy ul. Warszawskiej 6.

7. W miesiącu wrześniu jest planowana Pielgrzymka samolotowa na 5 dni do Maryjnego Sanktuarium w LOURDES…. Więcej informacji można uzyskać dzisiaj w zakrystii lub tutaj poniżej.

8. Za tydzień podamy także informacje o możliwościach wyjazdu do Rzymu w miesiącu maju na świętowanie Jubileuszu 100-tnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II.

9. Dzisiaj zbierają ofiary do puszek Przedstawiciele Stowarzyszenia św. Brata Alberta, którzy na ul. Reformackiej prowadzą kuchnię dla bezdomnych i biednych rodzin….O swojej działalności powiedzą nam w kilku zdaniach.

10. Wszystkim życzymy Bożego Błogosławieństwa, dobrego wypoczynku dzisiaj w gronie rodzinnym i opieki Matki Bożej na każdy dzień nowego tygodnia Szczęść Boże.

Program Pielgrzymki

Karta uczestnika

Losowe cytaty

Dlaczego zamartwiacie się i niepokoicie? Zostawcie mnie troskę o wasze sprawy, a wszystko się uspokoi. Zaprawdę mówię wam, że każdy akt prawdziwego, głębokiego i całkowitego zawierzenia Mnie wywołuje pożądany przez was efekt i rozwiązuje trudne sytuacje. Zawierzenie Mnie nie oznacza zadręczania się, wzburzenia, rozpaczania, a później kierowania do Mnie modlitwy pełnej niepokoju, bym nadążał za wami; zawierzenie to jest zamiana niepokoju na modlitwę. Zawierzenie oznacza spokojne zamknięcie oczu duszy, odwrócenie myśli od udręki i oddanie się Mnie tak, bym jedynie Ja działał, mówiąc Mi: Ty się tym zajmij.